اخبار

سامسونگ شبیه‌سازی صدای کاربران برای پاسخگویی به تماس‌ها را ممکن می‌کند

سامسونگ قابلیتی را برای بیکسبی منتشر کرده که اجازه می‌دهد برای پاسخگویی به تماس‌ها، به کمک هوش مصنوعی صدای خود را شبیه‌سازی کنید.

کلون‌های صوتی یا صداهای شبیه‌سازی‌شده به‌سرعت در حال گسترش‌ هستند و احتمالاً خیلی زودتر از آن‌چه انتظار داریم، به زندگی روزمره ما وارد می‌شوند. سامسونگ امروز قابلیتی را برای دستیار شخصی بیکسبی منتشر کرده است که اجازه می‌دهد برای پاسخگویی به تماس‌ها از دستگاه بخواهید با کمک هوش مصنوعی صدای شما را شبیه‌سازی کند.

 

سامسونگ می‌گوید اگر کسی با شما تماس گرفت و نمی‌توانستید با صدای بلند جواب او را بدهید، می‌توانید پاسخ خود را تایپ کنید تا دستیار شخصی این شرکت آن را با صدای شما برای مخاطب بخواند. این ویژگی در حال حاضر فقط برای اپلیکیشن Bixby Custom Voice Creator به زبان کره‌ای در دسترس است و صرفاً محصولات سری گلکسی S23 می‌توانند از آن استفاده کنند.

شبیه‌سازی صدا با هوش مصنوعی

به‌علاوه، کیفیت صدا ممکن است چندان خوب نباشد و فاصله‌ای که در مکالمه ایجاد می‌شود تا شما پاسخ خود را بنویسید و بیکسبی آن را بخواند، احتمالاً برای انجام یک گفت‌وگوی روان مناسب نخواهد بود. اما این قابلیت به‌خودی خود بسیار جذاب است و در مسیر فناوری‌های هوش مصنوعی فعلی حرکت می‌کند.

سامسونگ پیش‌تر هم ویژگی مشابهی را تحت عنوان Bixby Text Call در اختیار کاربران قرار داده بود، اما به‌جای صدای خود شخص از یک صدای از پیش‌تعیین‌شده استفاده می‌کرد. گوگل هم با قابلیتی موسوم به Call Screen به شما اجازه می‌دهد تا با صداهای خودکار پاسخ تماس‌های اسپم را بدهید. ولی فناوری گوگل فقط اجازه می‌دهد چند پاسخ مشخص انتخاب داشته باشید و نمی‌توانید پاسخ مدنظر خود را تایپ کنید.

با توجه به مسیری که ابزارهای هوش مصنوعی در پیش گرفته‌اند، احتمالاً روزبه‌روز باید منتظر پیشرفت این قابلیت‌ها باشیم. سامسونگ می‌گوید تولید صدای کاربر با کمک هوش مصنوعی در آینده در سایر اپلیکیشن‌های این شرکت هم قابل‌استفاده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *