اخبار

ایلان ماسک: الگوریتم توییتر هفته آینده متن‌باز خواهد شد

طبق توییت جدید ایلان ماسک، مالک توییتر، این شرکت می‌خواهد هفته آینده الگوریتم خود را به‌صورت متن‌باز ارائه کند. ماسک از مدت‌ها قبل و حتی پیش از تصاحب تو‌ییتر، علاقه خود به این موضوع را با ارسال توییت‌های مشابه نشان داده بود و اکنون در پاسخ به یکی از کاربران، یک بار دیگر به این موضوع اشاره کرده است.

«زمانی که الگوریتم ما هفته آینده متن‌باز شود، ابتدا ناامید خواهید شد، اما [همه‌ چیز] به‌سرعت بهبود پیدا خواهد کرد.»

بنابراین اگر موضوع جدی باشد، این اولین‌باری است که برای متن‌بازشدن الگوریتم توییتر به تاریخ خاصی اشاره شده.

توجه ایلان ماسک به متن‌بازشدن الگوریتم توییتر

«متن‌باز» معمولاً به نرم‌افزار یا کد منبعی گفته می‌شود که برای مشاهده، تغییر و انتشار مجدد توسط تمام افراد، به‌صورت عمومی قابل دسترس است. ماسک که خود را طرفدار آزادی بیان می‌نامد و درباره تصمیم‌گیری‌های مهم توییتر از کاربران نظرسنجی می‌کند، در گذشته بارها اعلام کرده است که از ایده ایجاد الگوریتم متن‌باز این پلتفرم حمایت می‌کند که ظاهراً گامی در جهت شفاف‌سازی بیشتر آن است.

او در مارس 2022، نظر دنبال‌کنندگان خود را در مورد ایجاد الگوریتم متن‌باز پرسیده بود. در این توییت نوشته شده بود:

«نگران این هستم که سوگیری واقعی در «الگوریتم توییتر»، تأثیر عمده‌ای بر گفتمان عمومی داشته باشد. چگونه بفهمیم واقعاً چه اتفاقی می‌افتد؟»

سپس او با ایجاد یک نظرسنجی از کاربران سؤال کرد که آیا الگوریتم توییتر باید متن‌باز شود یا خیر که از بین بیشتر از 1 میلیون شرکت‌کننده، حدود 83 درصد موافق چنین ایده‌ای بودند.

درحال‌حاضر جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است و باید دید در هفته آینده ایلان ماسک چه اطلاعیه‌ای درباره متن‌بازشدن الگوریتم توییتر منتشر خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *