اخبار

درخواست گوگل از کارمندانش: پاسخ‌های اشتباه هوش مصنوعی Bard را بازنویسی کنید!

همانطور که گوگل در حال آماده شده برای راه‌اندازی هوش مصنوعی Bard به صورت عمومی است، ظاهراً غول فناوری از کارمندان خود درخواست کرده تا با بازنویسی پاسخ‌های نامناسب آن، در آموزش هوش مصنوعی کمک کنند.

سی‌ان‌بی‌سی در گزارش جدیدی توضیح داده که «پرابهاکار راگاوان»، معاون بخش جستجوی گوگل، اخیراً ایمیلی به کارمندان این شرکت ارسال کرده و از آن‌ها برای آموزش هوش مصنوعی Bard با تصحیح پاسخ‌های نادرست یا بد، درخواست کمک کرده است.

این ایمیل شامل صفحه‌‌ای از بایدها و نبایدها برای نحوه تصحیح Bard توسط کارمندان می‌شود که در آن از کارمندان خواسته شده برای کمک به آزمایش ظرفیت آن و همچنین سرعت بخشیدن به آموزش مدل، با Bard تعامل داشته باشند. در مورد موضوعاتی که کارمندان درک خوبی از آن‌ها دارند نیز این سند خواسته تا پاسخ‌های نادرست را بازنویسی کنند.

Bard

در بخشی از این سند آمده است:

«Bard با مثال بهتر یاد می‌گیرد، بنابراین تلاش برای بازنویسی یک پاسخ به‌طور متفکرانه به ما کمک می‌کند تا مدل را بهبود بخشیم.»

نحوه تقویت پاسخ‌های هوش مصنوعی گوگل

در ادامه این سند اشاره شده که کارکنان باید به‌صورت «مؤدبانه، معمولی و قابل دسترس» و اول شخص بازنویسی پاسخ‌ها را انجام دهند. علاوه بر این، پاسخ‌های Bard نباید کلیشه‌ای باشند و کارمندان «از پیش‌فرض‌سازی بر اساس نژاد، ملیت، جنسیت، سن، مذهب، گرایش جنسی، ایدئولوژی سیاسی، مکان یا موضوعات مشابه اجتناب کنند». در کنار این موارد، پاسخ‌ها همچنین نباید «به احساسات» یا «وجود تجربیات انسان‌مانند» اشاره داشته باشند.

هوش مصنوعی گوگل

راگاوان در بخش دیگری از این سند نوشته است:

«این فناوری هیجان‌انگیز است اما هنوز در روزهای اولیه خود قرار دارد. ما مسئولیت بزرگی را برای درست کردن آن احساس می‌کنیم و حضور شما در این آزمایش به آموزش مدل و همچنین تست ظرفیت آن کمک می‌کند (ناگفته نماند که امتحان کردن Bard به خودی خود بسیار سرگرم‌کننده است!).»

در حالی به این موضوع و تلاش گوگل برای تقویت هوش مصنوعی Bard اشاره شده، که اخیرا اشتباه آن باعث شد تا ارزش بازار آلفابت 100 میلیارد دلار کاهش پیدا کند. علاوه بر این، گفته شده بود که معرفی زودهنگام و عجولانه این چت‌بات، باعث نارضایتی برخی کارمندان گوگل و انتقاد آن‌ها از مدیرعامل غول فناوری، یعنی «سوندار پیچای» شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *