اخبار

احراز هویت دو مرحله‌ای توییتر دیگر رایگان نخواهد بود؛ دریافت هزینه برای ارسال پیامک

پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک و تغییرات گسترده در سطوح مدیریتی آن، روش‌های جدیدی برای درآمدزایی در این شبکه اجتماعی در نظر گرفته شده است. جدیدترین اقدام پلتفرم تحت مالکیت ماسک، دریافت هزینه اشتراک برای ارسال پیامک احراز هویت دو مرحله‌ای از کاربران است.

آیا احراز هویت توییتر برای همه کاربران پولی می‌شود؟

سرویس توییتر Blue، اشتراک غیر رایگان شبکه اجتماعی مذکور است که امکان دریافت تیک آبی و دسترسی زودهنگام به برخی قابلیت‌ها را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. همچنین ویژگی‌های دیگری مثل امکان ویرایش توییت‌ها، آیکن‌های سفارشی برای اپ موبایل، پوسته‌های متنوع و به اشتراک گذاشتن توییت‌ها و ویدئوهای طولانی‌تر از مزیت‌های سرویس مورد بحث محسوب می‌شوند.

اکنون توییتر اعلام کرده است که از تاریخ ۲۹ اسفند ماه (۲۰ مارس) امکان دسترسی به احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیامک تنها در اختیار مشترکین سرویس Blue قرار می‌گیرد. هزینه استفاده از این طرح در هر ماه برای دارندگان دستگاه‌های مبتنی بر اندروید، ۸ دلار و برای صاحبان محصولات اپل، ۱۱ دلار در نظر گرفته شده است. افرادی که از این روش احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌کنند، در صورت عدم عضویت در سرویس مذکور، شاهد غیر فعال شدن قابلیت دریافت پیامک خواهند بود.

 احراز هویت دو مرحله‌ای توییتر

دلایل مشخصی برای تصمیم جدید توییتر از سوی مدیران آن ذکر نشده است؛ اما واضح است که این شرکت روزهای چندان خوشی را از لحاظ مالی سپری نمی‌کند و می‌خواهد با کاهش هزینه ارسال پیامک، کاربران بیشتری را هم به استفاده از اشتراک پولی خود ترغیب نماید. طبق داده‌های منتشر شده در اواخر سال ۲۰۲۱، تنها ۲.۶ درصد از افراد، احراز هویت دو مرحله‌ای توییتر را فعال کرده بودند که ۷۴ درصد از آن‌ها، کد تایید را از طریق پیامک دریافت می‌کردند.

شایان ذکر است که کاربران توییتر هنوز می‌توانند از سایر روش‌های ورود دو مرحله‌ای مانند اپلیکیشن‌های احراز هویت به شکل رایگان استفاده نمایند. بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که دریافت کدهای تایید از طریق پیامک، پایین‌ترین سطح امنیت در میان شیوه‌های فعلی را ارائه می‌کند؛ زیرا با دسترسی غیر مجاز به سیم کارت کاربر، امکان ورود و سرقت اطلاعات شخصی وی وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *