اخبار

ویندوز 11 می‌تواند روی کامپیوترهایی با حداقل 196 مگابایت رم هم اجرا شود!

کاربرانی که می‌خواهند به ویندوز 11 آپگرید کنند، باید روی کامپیوتر خود حداقل 4 گیگابایت رم داشته باشند. بااین‌حال، بررسی‌ها نشان داده است که این سیستم عامل می‌تواند در حداقلی‌ترین حالت روی سیستم‌هایی با 196 مگابایت رم هم اجرا شود.

ویندوز 11 با پیش‌نیازهای مختلفی معرفی شد و برخی از این پیش‌نیازها باعث شدند عده زیادی از کاربران نتوانند از این سیستم‌عامل جدید استفاده کنند. حالا توسعه‌دهندگان نسخه‌ای از ویندوز 11 موسوم به Tiny11 را منتشر کرده‌اند که می‌تواند روی کامپیوترهایی با 21 برابر رم کمتر نسبت به پیش‌نیاز رسمی مایکروسافت کار کند.

نسخه Tiny11 اجزای غیرضروری سیستم‌عامل را حذف می‌کند تا سبک‌تر شود و روی کامپیوترهای بیشتری قابل استفاده باشد. در پیش‌نیازهای رسمی Tiny11 گفته شده است که کاربران به حداقل 2 گیگابایت رم نیاز دارند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که این 2 گیگابایت همچنان بسیار زیاد است و می‌توان به دوره کامپیوترهای ویندوز 98 برگشت.

ویندوز 11 با 196 مگابایت رم

ویندوز 11 با رم پایین بسیار کُند می‌شود

البته ویندوز 11 با شرایط سختی روی این کامپیوترها اجرا خواهد شد و احتمالاً افراد کمی مایل به استفاده از آن خواهند بود. این سیستم‌عامل با رم 196 مگابایتی بیش از 30 دقیقه طول می‌کشد تا بوت شود و همچنین 15 دقیقه زمان لازم است تا پنجره Task Manager باز شود. بااین‌حال، نکته مهم این است که ویندوز 11 هرچند آهسته اما می‌تواند با این مقدار رم اجرا شود.

اگر روی کامپیوتر خود 4 گیگابایت حافظه رم ندارید تا ویندوز 11 را اجرا کنید، Tiny11 می‌تواند گزینه‌ای برای تجربه این سیستم‌عامل باشد. البته نباید فراموش کنید که استفاده از نسخه‌های غیررسمی ویندوز ریسک‌های خاص خودش را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این نسخه می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

در ماه دسامبر 2022 اعلام شده بود که ویندوز 11 حدود 16.12 درصد از سهم بازار پی‌سی‌ها را به‌دست آورده است، اما هنوز فاصله زیادی با ویندوز 10 با سهم 70 درصدی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *