اخبار

جزئیات جدیدی از iOS 17 فاش شد؛ بدون تغییر بصری و با تمرکز روی پایداری و کارایی

اپل چند روز قبل بروزرسانی iOS 16.3 را به‌عنوان جدیدترین نسخه iOS 16 منتشر کرد، اما امسال iOS 17 همراه با سری آیفون 15 هم از راه می‌رسد؛ سیستم‌عاملی که حالا جزئیات بیشتری از آن منتشر شده است.

طبق گزارشی جدید، iOS 17 از نظر طراحی و بصری تغییرات بزرگی نخواهد داشت. درواقع تقریباً باید انتظار داشت که این نسخه از سیستم‌عامل اپل از نظر ظاهری شبیه به iOS 16 باشد. درعوض، تمرکز نسخه آینده روی افزایش پایداری و کارایی و پشتیبانی از هدست واقعیت ترکیبی Reality Pro اپل خواهد بود.

برای این منظور، iOS 17 دارای یک برنامه جدید و اختصاصی برای این هدست خواهد بود. ظاهراً این برنامه شبیه به برنامه Watch است، اما با «ویژگی‌های قابل‌توجه بیشتر». علاوه‌براین، ظاهراً برنامه Home در حال اصلاح است و Find My با تغییرات جزئی مواجه خواهد شد.

در کنار این موارد، گفته شده است که برنامه Music تغییراتی در رابطه با نحوه استفاده خواهد داشت. برنامه Mail کمی ساده‌تر می‌شود و Reminders و Files هم بهبود پیدا می‌کنند که البته نحوه انجام آن مشخص نیست. همچنین ظاهراً باید منتظر تغییرات جزئی برای برنامه‌های Fitness و Wallet باشیم که مورد دوم ممکن است به Apple Pay Later متصل شود.

اطلاعات فاش‌شده از آیفون 15 در گزارش iOS 17

نکته قابل‌توجه دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده، این است که ظاهراً iOS 17 برای اجرا روی شش دستگاه دارای جزیره پویا ساخته شده است که دو مورد از آن‌ها آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس هستند. بنابراین به نظر می‌رسد که هر چهار مدل آینده آیفون 15 دارای جزیره پویا خواهند بود و اپل درنهایت ناچ را کنار می‌گذارد، هرچند شاید در نسل بعدی آیفون SE دوباره شاهد استفاده از آن باشیم.

باتوجه به بخش‌های دیگر کد iOS 17، هر چهار آیفون آینده دارای پورت USB-C خواهند بود، اما فقط دو مدل از سرعت USB 3.2 پشتیبانی می‌کنند که احتمالاً نسخه پرو و پرو مکس خواهند بود. سرعت این پورت در دو مدل دیگر، تفاوتی با سرعت لایتنینگ نخواهد داشت.

درنهایت گفته می‌شود که آیفون 15 پرو مکس با نرم‌افزار پردازش تصویر «پیشرفته‌تر» در مقایسه با آیفون 15 پرو و سیستم خنک‌کننده بهتر از راه می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *