اخبار

مدل‌های جدید مک مینی 256 گیگی و مک‌بوک پرو 512 گیگی حافظه SSD کندتری دارند

مک مینی با تراشه M2 که هفته گذشته معرفی شد، با قیمت 599 دلار گزینه مناسبی برای خرید است، اما مدل پایه این محصول که از حافظه 256 گیگابایتی بهره می‌برد، در مقایسه با مدل 256 گیگابایتی مک مینی M1 سرعت کمتری دارد. علاوه‌براین، بررسی‌ها نشان می‌دهند که سرعت SSD در مک‌بوک پرو M2 با حافظه 512 گیگابایتی هم کاهش پیدا کرده است.

کانال یوتوب Brandon Geekabit در کالبدشکافی مک مینی M2 متوجه شده است که مدل 256 گیگابایتی این دستگاه فقط یک تراشه برای حافظه داخلی دارد، درحالی‌که مدل نسل قبلی از دو تراشه برای پیکربندی 256 گیگابایتی استفاده می‌کرد. این مسئله توضیح می‌دهد که چرا سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در این کامپیوتر کاهش پیدا کرده است.

وب‌سایت MacRumors در آزمایش مک مینی M2 با حافظه 256 گیگابایتی دریافته که سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات حدود 1,500 مگابایت بر ثانیه است؛ ازاین‌رو، می‌توان گفت که این سرعت نسبت به مدل نسل قبل بین 30 تا 50 درصد کمتر شده. درنتیجه به کاربران توصیه می‌شود که برای پیشگیری از این مسئله حداقل مدل 512 گیگابایتی مک مینی را خریداری کنند.

سرعت حافظه SSD در مک‌بوک پرو M2 پرو هم کاهش یافته است

وب‌سایت 9to5Mac می‌گوید مدل 512 گیگابایتی مک‌بوک پرو M2 پرو هم به‌خاطر کاهش تعداد تراشه‌های NAND سرعت SSD پایین‌تری دارد. این افت سرعت در مقایسه با مدل 2021 حدود 39 درصد در هنگام خواندن و 20 درصد در هنگام نوشتن اطلاعات است.

کوپرتینویی‌ها در بیانیه‌ای که در فصل تابستان درباره افت سرعت مک‌بوک پرو M2 با 256 گیگابایت حافظه داخلی برای وب‌سایت ورج فرستاده بودند، مدعی شدند که عملکرد مک‌های M2 در فعالیت‌های دنیای واقعی سریع‌تر شده است: «این سیستم‌های جدید تراشه‌های NAND جدیدی با چگالی بالاتر دارند که با استفاده از یک چیپ، 256 گیگابایت حافظه را ارائه می‌کند. اگرچه بنچمارک‌های این حافظه 256 گیگابایتی SSD ممکن است با نسل قبلی تفاوت داشته باشد، اما عملکرد این سیستم‌های مبتنی بر M2 در فعالیت‌های دنیای واقعی حتی از گذشته سریع‌تر شده است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *