اخبار

رئیس قوه قضاییه: قطع اینترنت راه‌حل منطقی برای جلوگیری از تقلب نیست

رئیس قوه قضاییه اعتقاد دارد قطع اینترنت راه‌حل منطقی و قابل‌قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور سراسری نیست. اژ‌ه‌ای از مسئولان خواست تا با بررسی روش‌های سایر کشورها، تدبیری دیگر برای سال‌های آینده بیندیشند.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از میزان، «محسنی اژه‌ای» رئیس قوه قضاییه در حاشیه نشستی در این نهاد از قطع اینترنت هنگام برگزاری کنکور گلایه کرد و گفت این امر راه منطقی و قابل‌قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست؛ از همین رو بایستی فکر دیگری برای سال آینده کرد.

او همچنین از سازمان بازرسی خواست تا پیگیر روش‌های جایگزین برای حفظ امنیت کنکور باشد: «ضروری است رئیس سازمان بازرسی بررسی کند در سایر کشورهای دنیا چه تدابیری به‌منظور جلوگیری از وقوع تقلب در آزمون‌ها بدون قطع اینترنت صورت می‌گیرد و چه راه‌های دیگر جایگزینی وجود دارد.»

اژه‌ای با تأکید بر اینکه قطع اینترنت مردم را به زحمت انداخت و برای کسب‌وکارها مشکل ایجاد کرد، گفت:

«اینکه جهت حفظ حقوق شرکت‌کنندگان در کنکور و جلوگیری از تقلب تمهیداتی اندیشیده شود، حتماً امری ضروری و لازم است؛ اما قطع اینترنت در ساعات برگزاری کنکور برای مردم و امور روزمره و اداری آن‌ها به‌صورت قابل‌توجهی مشکل ایجاد کرد.»

وزیر ارتباطات نیز یکی دیگر از مخالفین قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور است. او چند روز پیش وعده داد دیگر اینترنت برای کنکور قطع نخواهد شد: «این آخرین‌باری بود که اینترنت در هر سطحی، چه ثابت و سیار، در زمان برگزاری کنکور قطع شد. این مسئله به مسئولان مربوطه گفته شده است تا برای کنکور تیر 1402 باید چاره دیگری بیندیشند و از راهکارهای مناسب‌تری استفاده کنند.»

او ضمن عذرخواهی از مشکلی که برای مردم در زمان قطعی اینترنت هنگام برگزاری مراسم کنکور پیش آمد، تأکید کرد که آن‌ها اصلاً با این قطعی موافق نبوده‌اند و نیستند؛ هرچند سازمان سنجش مخالفت آن‌ها را نپذیرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *