اخبار

مایکروسافت پلتفرم واقعیت مجازی AltspaceVR را به‌زودی تعطیل می‌کند

مایکروسافت در 10 مارس 2023 (19 اسفندماه)، پلتفرم واقعیت مجازی اجتماعی AltspaceVR را که در سال 2017 خریداری کرده بود، تعطیل خواهد کرد. مایکروسافت در پست وبلاگ این پلتفرم، ضمن اعلام خبر تعطیلی AltspaceVR، گفت که این تغییر به تمرکز روی «پشتیبانی از تجربیات همه‌جانبه «مایکرو‌سافت مش» (Microsoft Mesh)» کمک می‌کند.

AltspaceVR سال 2015 در کنار پلتفرم‌های دیگری مانند VRChat و Rec Room، به‌عنوان یکی از اولین تجربه‌های اجتماعی VR راه‌اندازی شد. درحالی‌که این استارتاپ سال 2017 به‌دلیل مشکلات مالی تقریباً تعطیل شده بود، مایکروسافت آن را با هدف ایجاد اکوسیستم واقعیت ترکیبی جذب کرد.

AltspaceVR

برنامه‌های آینده مایکروسافت

مایکروسافت در بیانیه خود که از طریق وب‌سایت AltspaceVR منتشر شده است، توضیح می‌دهد که کاربران می‌توانند تا قبل از تعطیلی، داده‌های خود را دانلود کنند. در بخشی از پست نوشته شده است:

«ما مشتاقانه منتظر اتفاقات آینده هستیم؛ ازجمله راه‌اندازی مایکروسافت مش؛ یک پلتفرم جدید برای اتصال و همکاری که با توانمندسازی صنایع در سراسر جهان شروع می‌شود. در کوتاه‌مدت، ما تلاش‌های خود در زمینه واقعیت مجازی را بر تجربیات محل کار متمرکز می‌کنیم، از مشتریان و شرکای اولیه‌مان یاد می‌گیریم و در کنار آن‌ها، اطمینان می‌دهیم بنیادی را ارائه خواهیم کرد که امنیت، اعتماد و انطباق را ممکن می‌سازد. با گذشت زمان، امیدواریم بتوانیم تجربه خوبی را به مصرف‌کنندگان ارائه کنیم.»

برخلاف AltspaceVR که میزبان رویدادها و فضاهای اجتماعی است و افراد می‌توانند آزادانه به آن‌ها بپیوندند، Microsoft Mesh برای شرکت‌هایی طراحی شده است که به‌دنبال همکاری از راه دور هستند. مایکروسافت از زمانی که اولین‌بار در سال 2021 این پلتفرم را معرفی کرد، به‌تدریج درحال توسعه Mesh بوده و از آن به‌عنوان «آینده مایکر‌وسافت تیمز» یاد شده است.

علاوه بر تعطیلی Altspace، مایکروسافت اخیراً 10 هزار کارمند خود را اخراج کرده که شامل تیم مهندسی هدست واقعیت مجازی HoloLens می‌شود. ردموندی‌ها سال گذشته در این بخش هم با شکست‌های متعددی مواجه شده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *