اخبار

اپل صدرنشین فروش بازار موبایل در فصل چهارم ۲۰۲۲ شد

به گزارش کانالیس، اپل با سهم بازار ۲۵ درصدی، بیشترین فروش سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ را از آن خود کرد. سامسونگ نیز با سهم بازار ۱۹ درصدی بعد از اپل در جایگاه دوم این رتبه بندی قرار گرفته است. شیائومی در این میان با سهم بازار ۱۱ درصدی در رتبه سوم بازار از نظر میران فروش در فصل چهارم ۲۰۲۲ قرار دارد.

کانالیس (Canalys) گزارش خود از گوشی‌های فروخته شده در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی (اکتبر تا دسامبر) و همچنین عملکرد تولیدکنندگان بازار موبایل در کل سال را منتشر کرده است. طبق این گزارش، به طور کلی، بازار گوشی‌های هوشمند وضعیت بسیار بدی را تجربه کرده است. بازار در سه ماهه چهارم سال 2022 در مقایسه با مدت زمان مشابه سال 2021، 17 درصد کاهش فروش را تجربه کرده است. تعداد گوشی‌های فروخته شده کل سال نیز 11 درصد کاهش یافته و به کمتر از 1.2 میلیارد دستگاه رسید.

طبق گزارش‌هایی که براساس داده‌های Canalys منتشر شده، بازار سه ماهه چهارم 2022 طبق معمول در اختیار اپل بوده که با جدیدترین آیفون‌ها، توانست بالاترین سهم بازار خود را ثبت کند، یعنی 25 درصدسامسونگ با 20 درصد در جایگاه دوم، شیائومی با 11 درصد در رتبه سوم، اوپو با 10 درصد در جایگاه چهارم و ویوو با 8 درصد در رتبه پنجم این لیست دیده می‌شوند. دیگر تولیدکنندگان نیز 26 درصد از فروش بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

فروش گوشی

در مقایسه با سه ماهه چهارم سال 2021، سهم اپل در بازار موبایل 2 درصد و سامسونگ و اوپو هر کدام 1 درصد افزایش یافته است. وضعیت ویوو نسبت به سال گذشته ثابت باقی مانده و سهم شیائومی 2 درصد کمتر شده است. از چالش‌های موجود در هند به عنوان یکی از دلایل اصلی افت شیائومی یاد شده است.

وضعیت بازار موبایل در سال 2022

در مجموع سال 2022، سامسونگ با 22 درصد سهم بازار، برترین تولیدکننده بوده و اپل با 19 درصد و شیائومی با 13 درصد در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند. در مقایسه با سال 2021، سهم سامسونگ و اپل 2 درصد افزایش پیدا کرده و سهم شیائومی 1 درصد کمتر شده است.

بازار گوشی

برای سال 2023، کانالیس در پیش‌بینی خود به «رشد ثابت تا حاشیه» برای کل بازار موبایل اشاره کرده است. به گفته تحلیلگر این شرکت، شرکت‌های تولیدکننده سودآوری را در اولویت خود قرار خواهند داد تا بتوانند از سهم بازار خود محافظت کنند. همچنین برای انطباق با واقعیت جدید بازار، هزینه‌های خود را کاهش خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *