اخبار

طرح مفهومی آیفون 15 پرو مکس با دوربین پریسکوپی و پورت USB-C

آیفون 15 پرو مکس یا اولترا اواخر سال جاری میلادی با تغییرات قابل‌توجهی از راه می‌رسد و حالا یک طراح به De Rosa، با استفاده از تصاویر افشاشده، طراحی‌های کامپیوتری، شایعات و گزارش‌ها تصمیم به طراحی یک مدل مفهومی از این گوشی هوشمند گرفته است. طبق این طرح مفهومی، باید منتظر ماژول دوربین کاملاً متفاوت با لنز پریسکوپی در قدرتمندترین پرچمدار 2023 اپل باشیم.

اپل احتمالاً طراحی پنل جلویی پرچمدار بعدی‌اش را تغییر نمی‌دهد که این موضوع در ویدیوی اخیر هم قابل‌مشاهده است، بااین‌حال اگر بخواهد دوربین پریسکوپی را به آیفون 15 اولترا بیاورد، باید منتظر طراحی متفاوت ماژول دوربین باشیم؛ هرچند به‌نظر نمی‌رسد طراحی آن مشابه طرح مفهومی De Rosa باشد.

آیفون 15 پرو مکس با دوربین پریسکوپی و فریم تیتانیومی

دوربین پریسکوپی که مدت‌هاست در پرچمدارهای اندرویدی حضور دارد، قابلیت زوم اپتیکال 5 تا 10 برابری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و امسال اپل بالاخره به‌سراغ آن خواهد رفت.

در کنار دوربین، طبق ویدیوی De Rosa، باید منتظر فریم تیتانیومی، دکمه‌های حالت جامد یا غیرمتحرک (دکمه‌های پروانه‌ای در ویدیو) و پورت USB-C با پشتیبانی از تاندربولت 4 در آیفون 15 اولترا باشیم. با استفاده از دکمه‌های حالت جامد، اپل باید تعداد موتورهای تپتیک را در پرچمدار آینده‌اش افزایش دهد.

در این ویدیو با حفره کپسولی‌شکل یا جزیره پویای نمایشگر هم روبه‌رو هستیم؛ قابلیتی که انتظار داریم امسال در تمام گوشی‌های سری آیفون 15 مورد استفاده قرار بگیرد. بااین‌حال به باور De Rosa، ابعاد آن در آیفون 15 پرو مکس افزایش می‌یابد. علاوه‌براین، درحالی‌که شایعات به تراشه 3 نانومتری A17 Bionic اشاره می‌کنند، در ویدیوی مفهومی De Rosa با چیپ M1 روبه‌رو هستیم.

اگرچه شاید برخی از ویژگی‌های موجود در این طرح مفهومی به واقعیت بپیوندند، اما نباید منتظر قابلیت‌هایی مانند تراشه M1 و کاهش چشمگیر برآمدگی ماژول دوربین باشیم. درنهایت طبق برخی شایعات، اپل قیمت مدل‌های پرو آیفون 15 را افزایش می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *