اخبار

با ویژگی جدید مرورگر گوگل کروم اندروید، چندین پنجره را به‌طور همزمان باز کنید

وب‌گردی با گوگل کروم در شیائومی ۱۲
نسخه‌ی گوگل‌کروم اندروید با معرفی Instance Switcher، قابلیت‌های چندوظیفه‌ای بهتری دراختیار کاربران قرار می‌دهد.

گوگل به‌زودی به‌روزرسانی جدیدی برای نسخه‌ی اندرویدی مرورگر خود ارائه خواهد داد که ویژگی Switcher Instance را به آن اضافه می‌کند. کاربران می‌توانند با این قابلیت همزمان چندین پنجره را در کروم باز کنند؛ ویژگی جذابی که انجام کارهایی مثل تحقیق و دریافت اطلاعات از چندین وب‌سایت مختلف را به‌میزان درخورتوجهی آسان‌تر خواهد کرد.

به‌نوشته‌ی Gizmochina، یکی از مزیت‌های کلیدی Switcher Instance این است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن دو نسخه‌ی کروم را به‌طور همزمان اجرا کرده و با هرکدام همزمان از ویژگی تقسیم صفحه بهره ببرند. این ویژگی برای افرادی که از محیط خانه کار می‌کنند مفید خواهد بود زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد پنجره‌های جداگانه‌ای برای کارهای مختلف داشته باشند. علاوه‌براین کاربران می‌توانند هنگام مطالعه درمورد موضوعات مختلف، بدون جابه‌جایی بین برگه‌ها، ویدیوهای یوتیوب را تماشا کنند.

قابلیت Instance Switcher نسخه اندروید مرورگر کروم
قابلیت Instance Switcher نسخه‌ی اندروید مرورگر کروم امکان باز کردن همزمان چندین پنجره را فراهم می‌کند.

Switcher Instance شبیه دکمه‌ی باز کردن پنجره‌ی جدید نسخه‌ی آیپد سافاری است که به‌خصوص برای تبلت‌های اندرویدی کاربردی خواهد بود. بااین‌حال، امکان دارد صفحه‌نمایش تقسیم شده در برخی گوشی‌ها کمی کوچک‌تر باشد. شاید استفاده از این ویژگی در نگاه اول خیلی مهم به‌نظر نرسد اما قطعاً یکی از قابلیت‌های کاربردی کروم خواهد بود و نشان می‌دهد گوگل به موفقیت‌های کنونی این مروگر راضی نیست و همواره سعی دارد آن را با ویژگی‌ها و امکانات جدید، به‌روز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *