اخبار

تراشه اختصاصی جدید سامسونگ احتمالاً هم‌ زمان با گلکسی S25 در سال 2025 معرفی می‌شود

به گزارش یکی از منابع آگاه بازار، سامسونگ ظاهراً قصد دارد هم‌زمان با رویداد رونمایی از سری گلکسی S23 در تاریخ اول فوریه (۱۲ بهمن‌ماه)، اطلاعاتی درباره مشخصات نسل بعدی تراشه اختصاصی پیشرفته خود ارائه کند.

سامسونگ ظاهراً می‌خواهد این چیپست پیشرفته را جایگزین تراشه‌های اگزینوس در گوشی‌های پرچمدار خود کند. حالا گفته می‌شود جزئیات بیشتری درباره مشخصات این تراشه در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع آگاه بازار با نام UniverseIce با انتشار توییتی می‌گوید آخرین اطلاعات مربوط به تراشه اختصاصی سامسونگ که قرار است در گوشی‌های گلکسی مورد استفاده قرار بگیرد، در رویداد رونمایی گلکسی S23 فاش خواهد شد. پیش‌تر در خبرهای دیگری گفته شده بود که رویداد آنپکد کره‌ای‌ها قرار است در تاریخ اول فوریه برگزار شود و در این رویداد سامسونگ می‌خواهد از سری گلکسی S23‌ رونمایی کند. این احتمال وجود دارد که گوشی‌های جدید این شرکت از 9 فوریه عرضه شوند.

مشخصات تراشه اختصاصی سامسونگ منتشر می‌شود

به‌نظر می‌رسد سامسونگ می‌خواهد تراشه اختصاصی خود را برای گوشی‌های سری گلکسی و از طریق کارخانه گلکسی تولید کند. انتظار می‌رود این چیپست اختصاصی جدید هم‌زمان با رونمایی از سری گلکسی S25 در سال 2025 معرفی شود.

درحال‌حاضر اطلاعات دقیقی درباره مشخصات این تراشه در دست نیست، ولی به‌نظر می‌رسد چیپست مذکور با نسل دوم یا سوم فرایند سه نانومتری در کارخانه Samsung Foundry تولید شود. به‌نظر می‌رسد سامسونگ برای توسعه این تراشه تیم قدرتمندی را تشکیل داده است و می‌توان انتظار داشت با معرفی این تراشه، چیپست‌های سری اگزینوس این شرکت برای همیشه از گوشی‌ها و تبلت‌ها حذف شوند.

باید دید در ادامه سامسونگ چه برنامه‌ای را برای چیپست اختصاصی پیشرفته خود دنبال می‌کند و این تراشه با چه مشخصاتی و در چه زمانی از سوی غول فناوری کره‌ای معرفی خواهد شد. درحال‌حاضر تیم توسعه هنوز روی تراشه اختصاصی کار می‌کند تا بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن آن را به مرحله معرفی و تولید برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *