اخبار

سود سه ماهه سامسونگ به پایین‌ترین حد خود در 8 سال گذشته رسید

به گزارش هلدینگ ICT با کاهش تقاضای جهانی برای تراشه‌های حافظه و گوشی‌های هوشمند به دلیل تورم بالا و کندی اقتصاد، سود سامسونگ در سه ماهه منتهی به دسامبر پایین‌ترین حد خود در هشت سال گذشته را به ثبت رساند و با کاهش 69 درصدی به 3.4 میلیارد دلار رسید.

غول کره‌ای در بیانیه‌ای اعلام کرد:

«با وجود تداوم عدم قطعیت‌های خارجی، از جمله رکود بالقوه اقتصاد جهانی، درآمد کلی به شدت در سه ماهه کاهش یافت زیرا شاهد کاهش قابل توجهی در نتایج کسب‌و‌کار حافظه به دلیل تقاضای کم و فروش ضعیف گوشی‌های هوشمند بودیم.»

این غول سازنده تراشه‌های حافظه و تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در این سه ماهه همچنین فروش 55 میلیارد دلاری را تجربه کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل تقریباً 8.6 درصد کاهش داشته است.

سود کسب‌و‌کار

به گفته TrendForce، کاهش شدید تقاضا برای تراشه‌های حافظه، از جمله DRAM و NAND که در گجت‌ها و مراکز داده استفاده می‌شوند، همچنین تولید‌کنندگان و فروشندگان مانند سامسونگ را مجبور به کاهش قیمت آن‌ها کرده است.

این شرکت تحقیقات بازار گفت:

«برای کسب‌و‌کار حافظه، کاهش تقاضا در سه ماهه چهارم بیشتر از حد انتظار بود، زیرا مشتریان موجودی‌ها را در تلاش برای سخت‌تر کردن وضعیت مالی به دلیل نگرانی از بدتر شدن احساسات مصرف‌کننده تنظیم کردند. سود حاصل از کسب‌وکار تجربه موبایل نیز همراه با کاهش فروش و درآمد گوشی‌های هوشمند به دلیل تقاضای ضعیف ناشی از مشکلات طولانی مدت کلان کاهش یافت.»

تهدیدهای ژئوپلیتیکی نگرانی دیگری برای شرکت‌های نیمه هادی است که در جنگ فناوری بین ایالات متحده و چین درگیر شده‌اند. اکتبر گذشته، ایالات متحده محدودیت‌های صادراتی جدیدی را وضع کرد که شرکت‌ها را ملزم به دریافت مجوز برای فروش تراشه‌های نیمه‌رسانا برای ابررایانه‌ها و هوش مصنوعی به شرکت‌های چینی می‌کرد.

سامسونگ بیانیه کامل درآمد خود که شامل سود خالص سه ماهه چهارم می‌شود را همراه با جزئیات بیشتری در پایان این ماه ارائه خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *