اخبار

سونی: کمبود پلی استیشن 5 رسماً به پایان رسید

به گزارش هلدینگ ICT پلی استیشن 5 از زمان عرضه در سال 2020، برای مشتریانی که به دنبال خرید آن هستند، با کمبود گسترده‌ای مواجه شده است. عوامل زیادی در این زمینه نقش داشتند، از مشکلات زنجیره تامین و کمبود تراشه گرفته تا خرید دستگاه‌های موجود توسط دلالان. اکنون سونی در نمایشگاه CES 2023 اعلام کرده که کمبود جهانی مربوط به این کنسول پایان یافته است.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سونی، «جیم رایان»، در سخنرانی نمایشگاه CES خود گفت:

«هر کسی که پلی استیشن 5 می‌خواهد، از این مرحله به بعد، باید به آسانی بتواند آن را در خرده فروشان سراسر جهان خریداری کند.»

کنسول سونی

فروش 30 میلیون کنسول پلی استیشن 5

این شرکت همچنین اعلام کرد که تاکنون حدود 30 میلیون واحد از کنسول‌های پلی استیشن 5 را فروخته است. بنابراین سونی توانسته است که از نوامبر 2022 تاکنون حدود 5 میلیون کنسول بیشتری بفروشد. رایان در طول ارائه خود از کاربران پلی استیشن به دلیل صبرشان تمجید کرد و گفت که این شرکت «در میان چالش‌های جهانی در دو سال گذشته با تقاضای فوق‌العاده‌ای روبرو شده است.»

با این حال، باید اشاره کرد که سونی تنها شرکتی نبوده که با کنسول خود به این دسته از مشکلات برخورد کرده و مایکروسافت و نینتندو نیز با کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس/اس و نینتندو سوییچ با مشکلاتی برخورد کرده بودند.

سونی همچنین در طول این نمایشگاه از کنترلر جدیدی که فعلاً تحت عنوان Project Leonardo شناخته می‌شود رونمایی کرد. کنترلری با دکمه‌های قابل تنظیم که سونی آن را برای دسترسی افراد معلول به بازی‌های ویدیویی طراحی کرده است. در دیگر اخبار مربوط به سونی، گفته شده که این شرکت در حال آماده شدن برای عرضه هدست واقعیت مجازی پلی استیشن VR 2 در ماه فوریه است. علاوه بر این، گفته شده بود که پلی استیشن 6 احتمالاً سال 2028 عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *