اخبار

هیدئو کوجیما می‌گوید هوش‌مصنوعی او پس‌از مرگش همچنان بازی ویدیویی خواهد ساخت

به گزارش هلدینگ ICT هیدئو کوجیما، توسعه‌دهنده‌ی معروف بازی‌های ویدیویی باور دارد طی ۱۰۰ سال آینده، هوش مصنوعی او همچنان به ساخت بازی‌های ویدیویی ادامه خواهد داد.

هیدئو کوجیما اعتقاد دارد حتی پس‌از مرگ او، شاهد انتشار بازی‌های جدیدش خواهیم بود. کوجیما یکی از معروف‌ترین توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی چند دهه‌ی گذشته است. او در سن ۵۹ سالگی همچنان درحال ساخت بازی‌های جدید است و درحال‌حاضر روی Death Stranding 2 کار می‌کند. این عنوان برای کنسول ایکس‌باکس درنظر گرفته شده است و علاوه‌براین فیلم آن به‌همراه چند پروژه‌ی مرتبط دیگر در مراحل مختلف توسعه قرار دارند. کوجیما معتقد است حتی پس‌از مرگ نیز به ساخت بازی‌های ویدیویی ادامه خواهد داد.

به‌نوشته‌ی Coimcbook، هیدئو کوجیما در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود در پاسخ به این سؤال که قصد دارد طی ۵۰ تا ۱۰۰ آینده چه فلسفه‌ای را در Kojima Productions به‌جا بگذارد گفت، اگر طی ۴۰ سال آینده، راهی برای افزایش طول‌عمر خود پیدا نکند، احتمالاً همچنان در این مدت به روند زندگی کنونی خود ادامه خواهد داد. بااین‌حال، او تصمیم دارد تا پایان عمر، استودیوی بازی‌سازی خود را رهبری کند. وی خاطرنشان کرد حتی پس‌از مرگ، احتمال دارد هوش مصنوعی میراث و طرز تفکر او را ادامه دهد.

کوجیما می‌گوید:

من واقعاً به مرگ فکر نکرده‌ام، اما تا وقتی زنده باشم به رهبری شرکت بازی‌سازی خود ادامه خواهم داد. تنها چیزی که برای من اهمیت دارد این است که ریشه‌های خلقت ما دست‌نخورده باقی بماند، اما من احتمالاً به‌عنوان یک هوش مصنوعی همچنان در جهان حضور خواهم داشت. اگر می‌خواهید آثار جدیدی خلق کنید باید از روش‌های مختلف استفاده کنید و بنابراین می‌توانم تصور کنم حتی اگر یک هوش مصنوعی باشم، به همکاری با دیگران و یادگیری ادامه خواهم داد.– هیدئو کوجیما

آیا پیش‌بینی کوجیما از آینده‌ی پس‌از مرگ وی به حقیقت می‌پیوندد؟ درحال‌حاضر نمی‌توان هیچ پاسخ دقیقی به این سؤال داد. فناوری با سرعتی سرسام‌آور درحال پیشرفت است و تصور این‌که روزی هوش مصنوعی کوجیما بتواند ایده‌های او را ادامه دهد، غیر ممکن به‌نظر نمی‌رسد. البته احتمالاً تا دستیابی به چنین نقطه‌ای هنوز فاصله‌ی زیادی باقی مانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *