اخبار

با مزایای حسگر بایو اکتیو ساعت‌های هوشمند سامسونگ آشنا شوید

حسگر بایواکیتو ساعت‌های هوشمند جدید سامسونگ چه مزایایی دارد و چگونه ترکیب بدن و سایر شاخص‌های سلامتی بدن را اندازه می‌گیرد؟

درحالی‌که شرکت‌های متعددی در زمینه‌ی فناوری‌های مرتبط با سلامتی فعالیت می‌کنند، سامسونگ همچنان با معرفی فناوری‌های جدیدی در سری ساعت‌های هوشمند خود یکی از بازیگران اصلی محسوب می‌شود که توانسته قابلیت‌هایی مثل نظارت بر وزن و مراقبت از سلامتی جسمی را در اختیار کاربران قرار دهد؛ حسگر BioActive سامسونگ نمونه‌ای کامل از فناوری‌های یادشده به‌حساب می‌آید.

حسگر بایواکتیو سامسونگ چگونه کار می‌کند؟

ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 5 و گلکسی واچ 5 پرو همگی با حسگر بایواکتیو سامسونگ پا به دنیای پوشیدنی‌ها گذاشتند. حسگر مذکور با سایر دستگاه‌های موجود در بازار متفاوت است و از یک تراشه‌ی واحد کامپیوتری مرکب از سه حسگر سلامتی استفاده می‌کند که شامل سنجش‌گر ضربان قلب نوری و سیگنال الکتریکی قلب و ترکیب‌سنجی زیست‌الکتریکی می‌شود.

حسگر بایواکتیو سامسونگ با استفاده از سنجش‌گرهای سلامتی مذکور به دستگاه‌های هوشمند اجازه می‌دهد اطلاعات مرتبط با سلامتی کاربر، از جمله ضربان قلب، سطح اکسیژن خون، سطح اضطراب و حتی کیفیت خواب را اندازه‌گیری کنند.

حسگر ترکیب‌سنجی زیست‌الکتریکی ساعت گلکسی واچ 5 پرو سامسونگ

اکثر ردیاب‌های تناسب‌اندام و گوشی‌های هوشمند از قابلیت گام‌شمار برای شمارش قدم‌های طی‌شده‌ی کاربر بهره می‌برند و بسیاری از دستگاه‌ها مثل اپل واچ نیز توانایی سنجش ضربان قلب، عادت‌های خواب و سایر سنجش‌گرهای معمول را در دل خود دارد. باوجوداین، حسگر بایواکتیو می‌تواند «بادی کامپوزیشن» یا «ترکیب بدن» شما را به‌دقت اندازه‌گیری کند.

شاید بپرسید ترکیب بدن چیست و چگونه تعریف می‌شود. به‌عبارت ساده، ترکیب بدن شامل نسبت چربی بدن به عضلات آن است. ساعت‌های هوشمند گلکسی واچِ مجهز به حسگر بایواکتیو سامسونگ ترکیب بدن شما را به‌طور لحظه‌ای به‌وسیله‌ی ترکیب‌سنجی زیست‌الکتریکی پیشرفته و روشی پزشکی برای سنجش رسانایی الکتریکی بافت‌های بدن انسان اندازه‌گیری می‌کنند.

حسگر بایو اکتیو گلکسی واچ 5 پرو در پشت ساعت

چرا اندازه‌گیری ترکیب بدن مهم است؟ ترکیب بدن یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سنجش آمادگی جسمانی ورزشکاران است و شاید جالب باشد بدانید افرادی که حجم عضله‌ی بیشتری دارند در بعضی ورزش‌ها (مثل بسکتبال و شنا) موفق‌تر هستند؛ ولی آن‌هایی که عضله‌ی کمتری دارند در سایر ورزش‌ها (مثل فوتبال و دوچرخه‌سواری) عملکرد بهتری دارند.

حسگر بایواکتیو برای اندازه‌گیری ترکیب مواد بدنی مثل میزان عضله و چربی و آب میکروجریان‌هایی را داخل بدن می‌فرستد. این سیگنال‌ها هنگام عبور از بافت‌های چربی با مقاومت رو‌به‌رو می‌شوند که حسگر بایواکتیو با اندازه‌گیری آن می‌تواند ترکیب دقیق بدن را حساب کند.

تحلیل ترکیب بدن با سلامت فیزیولوژیکی شما رابطه‌ دارد. برای مثال، چربی بالای بدن یکی از دلایل اصلی ابتلای افراد به بیماری‌های قابل پیشگیری مثل دیابت و مشکلات قلبی و فشار خون بالا است.

براساس مقاله‌ی منتشرشده در مجله‌ی American Journal of Clinical Nutrition، ترکیب بدنی ایدئال برای مردان و زنان باتوجه به سن متغیر است. به‌همین دلیل، تحلیل مداوم ترکیب بدن با حسگر بایواکتیو می‌تواند ابزاری با ارزش برای نظارت بر سبک زندگی و بهبود عادت‌ها باشد.

اگر ورزشکار هستید، نتایج حسگر بایواکتیو برای شما بسیار سودمند است؛ زیرا کمک می‌کند تأثیر برنامه‌ی غذایی و تمرینات ورزشی‌تان را اندازه‌گیری کنید و با برنامه‌ریزی درست، به سطح بالاتری از عملکرد حرفه‌ای ورزشی برسید.

چگونه در ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ سامسونگ از حسگر بایواکتیو استفاده کنیم؟

ساعت‌های هوشمند مجهز به حسگر بایواکتیو سنجش سلامتی و تناسب اندام کاربر را بسیار آسان می‌کند. شما می‌توانید اهدافی شخصی تعیین کنید و برای ارتقای سلامتی، نکات و پیشنهاد‌های متناسب با نیازهایتان دریافت کنید و میزان پیشرفت به سمت اهداف تعیین‌شده را ببینید.

ساعت گلکسی واچ 5 پرو سامسونگ روی مچ

برای دریافت تحلیل ترکیب‌سنجی زیست‌الکتریکی با دستگاه‌های گلکسی واچ که برای محاسبه‌ی BMI به‌کار می‌رود، کافی است دکمه‌های کناری ساعت را به مدت ۱۵ ثانیه با دو انگشت فشار دهید. همین! می‌توانید نتایج را روی ساعت هوشمند یا اپلیکیشن ویژه‌ی نظارت بر سلامتی و تندرستی سامسونگ به نام Samsung Health مشاهده کنید.

وقتی اپلیکیشن Samsung Health را روی ساعت هوشمند دانلود و نصب کردید، کافی است پروفایل سلامتی شخصی‌تان را بسازید تا پیشنهاد‌های سلامتی متناسب دریافت و بر تمرین‌های ورزشی و عادت‌های خود نظارت کنید و اهداف تغذیه‌ای و تناسب اندام شخصی تنظیم کنید.

  • قابلیت اندازه‌گیری ترکیب بافت چربی و عضله بدن سری گلکسی واچ ۴ سامسونگ چگونه کار می‌کند؟

اگرچه حسگر بایواکتیو در ساعت هوشمند اندازه‌گیری‌ها را انجام می‌دهد، شما همواره می‌توانید آمار و نتایج ایجادشده مثل کیفیت خواب و سایر شاخص‌ها را روی گوشی خود مرور کنید. همچنین، فرامش نکنید که برای استفاده از حسگر بایواکتیو به‌منظور سنجش کیفیت خواب، باید حتما گلکسی واچ را هنگام خواب دور مچ‌تان بسته باشید. شاید این کار درمقایسه‌با ردیاب خواب بدون تماس Halo Rise آمازون تجربه‌ای متفاوت را برای‌تان رقم بزند؛ اما درعوض، شاخ‌های دقیق‌تر و جزیی‌تری را نمایش می‌دهد.

حسگر بایواکتیو چقدر دقیق است؟

نمایش حجم چربی و عضله روی ساعت گلکسی واچ 5 پرو سامسونگ

از زمان تولد دستگاه‌های سنجش‌گر ضربان قلب زمان نسبتاً زیادی می‌‎گذرد؛ ولی اغلب نحوه‌ی کارشان مشخص نیست. دستگاه‌هایی که ضربان قلب را اندازه می‌گیرند ممکن است برای محاسبه‌ی تقریبی ضربان مفید باشند؛ ولی اپلیکیشن‌های سنجش ضربان قلب، به‌ویژه حین ورزش درمقایسه‌با دستگاه‌های پزشکی چندان دقیق نیستند؛ بنابراین، هیچ دلیلی وجود ندارد که حسگر بایواکیتو بتواند نتایج دقیق‌تری را درارتباط‌‌با سنجش ضربان قلب در اختیار کاربر بگذارد.

نمایش وزن چربی و عضله روی ساعت گلکسی واچ 5 پرو سامسونگ

نقطه‌ی تمایز حسگر بایواکتیو با سایر ابزارهای سنجش تناسب اندام و سلامتی موجود در بازار چیز دیگری است. طبق پژوهش منتشرشده در مجله‌ی American Journal of Clinical Nutrition، پیشرفت‌های صورت‌گرفته در فناوری دستگاه‌های پوشیدنی مثل ساعت‌های هوشمند با حسگر ترکیب‌سنجی زیست‌الکتریکی یکپارچه می‌تواند در سنجش ترکیب بدن عملکرد دقیق‌تری داشته باشد و نتایج آن‌ها با نتایج دقیق آزمایشگاهی قیاس‌پذیر است.

  • آنالیز ترکیب بدن گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 5 نسبتاً دقیق است

بنابراین، درحالی‌که برخی از اندازه‌گیری‌های انجام‌شده ازطریق حسگر بایواکتیو از نظر دقت با سایر دستگاه‌های سلامتی و تناسب اندام مشابه است، می‌توانید مطمئن باشید که نتایج ترکیب بدن ارائه‌شده‌ی آن کاملاً دقیق و اتکاپذیر است.

حسگر بایواکتیو سامسونگ ویژگی منحصر‌به‌فردی در ساعت‌های هوشمند است

حسگر بایواکیتو سامسونگ اندازه‌گیری‌های ساده ولی قدرتمندی را انجام و اطلاعات کافی را برای نظارت بر سلامتی در اختیارتان قرار می‌دهد. همه‌ی افراد در هر سنی و با هر سطح تناسب اندامی می‌توانند از این دستگاه برای ارتقای سلامتی و عادت‌هایی تندرستی خود استفاده کنند و تصمیمات مثبت‌شان را گسترش دهند.

قابلیت سنجش ترکیب بدن سامسونگ ساعت‌های هوشمند این شرکت را از رقبا متمایز می‌کند. اگر می‌خواهید با استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری موجود بر سلامت خود نظارت کنید، حسگر بایواکتیو سامسونگ بهترین گزینه برای شما است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *