اخبار

پنتاگون: هنوز هیچ موجود بیگانه‌ای در زمین کشف نشده، اما به تحقیقات ادامه می‌دهیم

مقامات ارشد دفاعی ایالات متحده اخیراً گفته‌اند که دفتر جدیدی در پنتاگون صدها گزارش از اشیای ناشناس در هوا، دریا، فضا و فراتر از آن را بررسی می‌کند و هرچند هنوز هیچ نشانه‌ای از حیات بیگانه در زمین کشف نشده است، اما جست‌وجوها در این زمینه افزایش پیدا می‌کند.

واشنگتن پست در شرایطی این گزارش را منتشر کرده است که یک گروه دو‌حزبی از قانون‌گذاران به وزارت دفاع فشار می‌آورند تا مواردی از پدیده‌های ناشناس را بررسی کند و اطلاعات مربوط به آن‌ها را به‌طور عمومی افشا کند. به گفته مقامات، دفتر All-domain Anomaly Resolution که در ماه ژوئیه تأسیس شد، گزارش‌های اخیر را ارزیابی می‌کند و به‌زودی می‌تواند روایت‌هایی را تحلیل کند که قدمت آن‌ها به دهه‌ها قبل برمی‌گردد.

موجود بیگانه

توضیح مقام پنتاگون درباره حضور بیگانگان در زمین

«رونالد مولتری»، مقام ارشد اطلاعاتی پنتاگون در جریان یک کنفرانس خبری که در آن برای اولین‌بار در مورد این دفتر و کار آن صحبت شده است، به خبرنگاران درباره وجود بیگانگان فضایی گفت: «در حال حاضر… ما چیزی برای ارائه نداریم.»

به گفته مقامات پنتاگون، افزایش ناگهانی پهپادها، از جمله آن‌هایی که توسط دشمنان خارجی و افراد آماتور اهل سرگرمی اداره می‌شوند، عامل بسیاری از این گزارش‌ها است. «شان کرک پاتریک»، مدیر دفتر جدید که همراه با مولتری در کنفرانس جدید با رسانه‌ها صحبت کرد، گفته است: «برخی از این چیزها تقریباً با هواپیما برخورد می‌کنند و ما این را به‌طور منظم می‌بینیم.»

آن‌ها همچنین در جریان این کنفرانس گفتند که دولت ایالات متحده از حسگرهای پیچیده در سراسر جهان برای جمع‌آوری داده‌های موردنیاز خود استفاده می‌کند و این دفتر اطلاعات مربوط به آن‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کند و از ارائه توضیح بیشتر خودداری کردند.

مولتری همچنین گفت:

«پدیده‌های ناشناس در همه حوزه‌ها، تهدیدات بالقوه‌ای برای امنیت شخصی و امنیت عملیاتی هستند و آن‌ها مستحق توجه فوری ما هستند.»

UFO

در‌حالی‌که بیشتر گزارش‌هایی که پنتاگون بررسی می‌کند، درباره اشیای هوایی هستند، مقامات دفاعی همچنین به‌طور فزاینده‌ای نگران فعالیت‌های غیرعادی در زیر سطح اقیانوس، در فضا و روی زمین هستند. به همین دلیل، پنتاگون اکنون از اصطلاح دیده‌های غیرعادی ناشناس یا UAP به‌جای توصیفات قبلی مانند «شیء پرنده ناشناس» یا UFO استفاده می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *