اخبار

صالحی عنوان کرد 30 فناوری منتخب رونمایی‌ می‌شود

به گزارش هلدینگ ICT  – پیمان صالحی معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار و دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت و با بیان این‌که از 30 فناوری منتخب رونمایی می‌شود، عنوان کرد: در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین بزرگ‌ترین رویداد پژوهشی و فناورانه کشور، به حوزه اقتصاد دانش‌بنیان نگاهی ویژه دارد.

صالحی، از توجه ویژه این دوره از نمایشگاه به بخش دانش‌آموزی و دانشجویی گفت و ادامه داد: امسال نگاهی ویزه به حوزه دانش آموزی داشته ایم و طی همکاری خوبی که با وزارت آموزش پرورش صورت گرفت، زمینه برای حضور و مشارکت بخش‌های دانش‌آموزی در این رویداد فراهم شد. ضمن این‌که 20 آذرماه زنگ پژوهش و فناوری در مدارس نواخته خواهد شد.

وی، با اشاره به ایجاد بستری برای مشارکت تمامی فعالان زیست‌بوم پژوهش و فناوری، عنوان کرد: در بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار، 27 دانشگاه، 34 پارک علم و فناوری، 13 پژوهشگاه، 5 مرکز رشد حضور دارند.

صالحی، با اشاره به برگزاری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی عنوان کرد: تستا یک رویداد ریورس پیچ و محلی برای تعامل فناوران و بخش های دولتی و خصوصی است تا ضمن ارائه توانمندی‌های فناورانه، سازمان‌ها و صنایع بتوانند نیازشان را رفع کنند.

صالحی: 30 فناوری منتخب رونمایی‌ می‌شود

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به حضور 10 دستگاه و شرکت در نمایشگاه تستا گفت: در این نمایشگاه، ۵۰۰ نیاز فناورانه مطرح خواهد شد و نمونه محصولی که قرار است ساخته شود در این نمایشگاه حضور دارد.

صالحی ادامه داد: اولین دوره تستا با هدف استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران با دعوت از ۱۲ تیم از ۵ کشور برای ارایه نیازهای فناورانه کشور و تناظریابی میان نیازمندی‌ها و فناوران و همچنین تسهیل در بهم‌رسانی میان آن‌ها برگزار می‌شود.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از برگزاری در طول نمایشگاه گفت و ادامه داد: این کارگاه‌های آموزشی، از موضوعات فناورانه تا تجاری را در برمی‌گیرد. در این نمایشگاه همچنین سعی شده است رویکرد و نگاه آینده پژوهانه و آینده‌نگارانه داشته باشیم و بر همین اساس، در این نمایشگاه غرفه هایی در حوزه فناوری‌های پیشرفته و نو از جمله هوش مصنوعی متاورس و … حضور دارند.

وی با اشاره به جشنواره تقدیر از پژوهشگران و فناوران برگزیده گفت: با شعار دانشمندان و سرآمدان علمی، پیشران پژوهش و فناوری، این رویداد 24 آذرماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه ارتباط جامعه با صنعت و جشنواره اندیشمندان جوان گفت: بیست و هشتمین نشست مدیرلت ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور با حضور معاونین و مدیران پژوهش وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی برگزار می شود. همچنین به ظرفیت علوم انسانی و علوم پایه توجهی ویژه صورت گرفته و تلاش شد ارتباط جامعه دانشگاه و صنعت شکل تازه‌ای بگیرد. امضای قرارداد با دانشگاه ها و سازمان ها و وزارتخانه ها در سال گذشته ۳۹۹۳ میلیارد ریال بوده که در تلاش هستیم تا این رقم به میزان قابل توجهی برسد.

دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت 19 تا 22 آذزماه همزمان با بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور در سالن های ۴۰ خلیج فارس، میلاد وA40 نمایشگاه بین‌المللی میزبان علاقمندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *