اخبار

توپ‌های جام جهانی 2022 قطر پیش از مسابقات، به برق زده می‌شوند

به گزارش هلدینگ ICT اگرچه مدت تقریباً زیادی از شروع بازی‌های جام جهانی 2022 قطر می‌گذرد، اما همچنان فناوری‌های این دوره از مسابقات مورد‌توجه قرار دارند. یکی از این فناوری‌ها، توپ‌های مورد استفاده در این دوره از بازی‌ها هستند که به علت وجود حسگر برای جمع‌آوری موقعیت‌های مکانی، باید شارژ شوند.

به‌تازگی تصویری از توپ‌های جام جهانی 2022 در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود که به برق وصل شده‌اند. در‌حقیقت این توپ‌ها پیش از بازی‌ها شارژ می‌شوند تا توسط سنسور، اطلاعات مورد‌نیاز را هنگام مسابقات به اتاق عملیات ویدیویی بفرستند.

توپ‌های جام جهانی 2022 قطر شارژ می‌شوند

توپ‌های جام جهانی 2022 قطر

توپ رسمی جام جهانی امسال که «الرحله» نام دارد و توسط آدیداس توسعه یافته است، از یک حسگر کروی‌شکل بهره می‌برد که در هر ثانیه، 500بار اطلاعات خود را به اتاق عملیات ویدیویی ارسال می‌کند تا داوران با استفاده از این دیتا، در لحظات حساس تصمیم‌گیری درستی داشته باشند.

حسگر در مرکز توپ قرار گرفته و انرژی آن را یک باتری قابل شارژ تأمین می‌کند و وجود همین باتری باعث شده است که به شارژ پیش از مسابقات نیاز داشته باشد. آدیداس می‌گوید عمر باتری این حسگر در حالت فعال به شش ساعت و در حالت آماده‌به‌کار به 18 روز می‌رسد.

توپ جام جهانی قطر

البته این حسگر و اتصال آن به شبکه تنها نوآوری‌های توپ‌های جام جهانی 2022 قطر نیستند. از دیگر نوآوری‌های توپ جام جهانی 2022 قطر می‌توان به پوشش پلی‌اورتان با بافت‌های مایکرو و ماکرو و بدنه بیرونی 20 تکه اشاره کرد که اجازه می‌دهد توپ در هوا سریع‌تر حرکت کند.

طبق اعلام فیفا، الرحله سریع‌تر از تمام توپ‌های قبلی در این رقابت‌ها سفر می‌کند. همچنین گفته شده که آدیداس این توپ را با چسب و جوهرهای آب‌پایه ساخته تا پیرو اهداف زیست‌محیطی باشد.

در‌نهایت پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با تمام فناوری‌های جذاب مورد استفاده در جام جهانی 2022 قطر، این مقاله دیجیاتو را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *