اخبار

اولین تاکسی پرنده در صف صدور مجوز

به  گزارش هلدینگ ICT – شرکت دلتا ایر‌لاینز و تویوتا از سرمایه‌گذاران این پروژه هستند.

اولین تاکسی پرنده در صف صدور مجوز + ویدئو
ایده استفاده از تاکسی‌های هوایی یک قدم به واقعیت نزدیک‌تر شده است و شهروندان آمریکایی احتمالا اولین افرادی باشند که برای حمل‌ونقل شهری، استفاده از تاکسی پرنده هم به گزینه‌های در دسترسشان اضافه می‌شود.

قانونگذاران هوانوردی ایالات متحده استانداردهایی را برای تاکسی هوایی ساخته شده به‌دست جابی اسکورز (Joby Aviation Inc) پیشنهاد کردند و راه را برای صدور اولین مجوز رسمی هواپیمای الکتریکی جدید هموار کردند.

به گزارش ایتنا و به نقل از ایندیپندنت، اداره هوانوردی فدرال، روز دوشنبه هفتم نوامبر، «معیارهای شایستگی پرواز» را برای JAS4-1 Joby، یک هواپیما با ظرفیت چهار سرنشین که برای بلند شدن به صورت عمودی مانند هلی‌کوپتر و سپس پرواز افقی مانند یک هواپیما طراحی شده است، فاش کرد. این اقدام که به عموم و صنعت هوانوردی ۳۰ روز فرصت می‌دهد تا نظر بدهند، مراحلی را مشخص می‌کند که جابی برای دریافت تاییدیه آژانس انجام می‌دهد.

این اعلامیه نقطه عطف چشمگیری برای جابی است و می‌تواند الگویی برای سایر تولیدکنندگان تاکسی هوایی باشد که تلاش می‌کنند شکل جدیدی از حمل‌ونقل شهری را ایجاد کنند. هنوز موانع متعددی باقی مانده است تا جابی بتواند مسافران را در ازای کرایه حمل کند، چرا که در حین تلاش این شرکت برای تبدیل شدن به یک شرکت هواپیمایی، دولت مقررات جدیدی را برای نظارت بر چنین عملیاتی ایجاد می‌کند.

اداره هوانوردی فدرال (FAA) که در اوایل سال جاری پس از تغییر در نحوه برنامه‌ریزی خود برای بازنگری فناوری‌های جدید پرواز مورد انتقاد برخی شرکت‌ها قرار گرفت، گفت: اقدام جابی نشان می‌دهد که از «مقررات موجود» برای ارزیابی طرح‌های جدید خود استفاده می‌کند.

شرکت دلتا ایر‌لاینز ماه گذشته موافقت کرد که حداقل ۶۰ میلیون دلار در جابی که قصد دارد مردم را با پرواز به فرودگاه‌های نیویورک و لس‌آنجلس برساند، سرمایه‌گذاری کند. یکی دیگر از سرمایه‌گذاران نیز شرکت تویوتا موتور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *