اخبار

پلی استیشن 5 اسلیم احتمالاً سال آینده میلادی از راه می‌رسد

به گزارش هلدینگ ICT – پلی استیشن 5 یک کنسول بزرگ و سنگین است که در مدت زمان حضورش در بازار، چندین نسخه از آن با وزن پایین‌تر در اختیار گیمرها قرار گرفته است. با این وجود، همچنان با کنسول بزرگی روبه‌رو هستیم و گیمرها برای نسخه اسلیم آن انتظار می‌کشند.

احتمال عرضه پلی استیشن 5 اسلیم در سال 2023

این کنسول جدید احتمالاً با طراحی تازه که منجر به کاهش ابعاد و وزن آن می‌شود، در فصل دوم 2023 وارد خط تولید می‌شود و در فصل سوم در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

به نظر می‌‌رسد در این کنسول جدید ابعاد دای (Die) کاهش می‌یابد و از ولتاژ کمتری استفاده می‌کند که نتیجه‌اش دمای پایین‌تر آن خواهد بود. علاوه بر این، مصرف انرژی هم کمتر می‌شود.

یکی از دلایلی که سونی روی نسخه اسلیم کنسول خود کار می‌کند، کاهش وزن و در نتیجه آن، کاهش هزینه‌های حمل‌و‌نقل است. البته تغییر در ابعاد مسلماً منجر به کاهش هزینه تولید هم می‌شود، چرا که به مواد کمتری برای تولید نیاز خواهد بود.

در کنار تغییر ابعاد و وزن، این احتمال وجود دارد که سونی به سراغ پردازنده، رم و حتی حافظه SSD جدید یا کنترلرهای تازه برود. این ارتقاها روی عملکرد کلی کنسول تأثیر می‌گذارند و می‌توانند کمی قدرت آن را نسبت به نسخه اصلی افزایش دهند.

سونی در کنار نسخه اسلیم، احتمالاً روی مدل پرو هم کار می‌کند که شاید بعد از نسخه اسلیم روانه بازار شود. پلی استیشن 5 پرو قطعاً قدرت بالاتری نسبت به نسخه اصلی خواهد داشت، اما درباره اندازه آن نمی‌توانیم اظهارنظری کنیم. انتظار داریم سال آینده میلادی شاهد انتشار گزارش‌های بیشتری درباره نسخه‌های بعدی PS5 باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *