اخبار

سامسونگ با تجهیزات 5G خود به سرعت دانلود ۱٫۷۵ گیگابیت‌برثانیه از فاصله ۱۰ کیلومتری دست یافت

به گزارش هلدینگ ICT – شرکت سامسونگ با تجهیزات mmWave 5G خود موفق شد در فاصله‌ی ۱۰ کیلومتری از این دکل‌ها، به سرعت دانلود درخورتوجه ۱٫۷۵ گیگابیت‌برثانیه دست یابد.

براساس اعلام SamMobile، حداکثر سرعت دانلود ازطریق تجهیزات 5G سامسونگ در آزمایش اخیر این شرکت ۲٫۷۵ گیگابیت‌برثانیه و متوسط سرعت آپلود آن ۶۱٫۵ مگابیت‌برثانیه بود. این رکورد جدید با استفاده از اتصال دسترسی بی‌سیم ثابت (FWA) با دستگاه ماکرو فشرده‌ی ۲۸ گیگاهرتزی غول فناوری کره‌‌جنوبی به‌دست آمد که از نسل دوم تراشه‌ی مودم 5G این شرکت بهره می‌برد. این ایستگاه پایه و رادیو و آنتن را به‌صورت واحد دراختیار دارد و درحال‌حاضر، حامل‌های شبکه در ژاپن و کره‌‌جنوبی و ایالات‌ متحده از آن استفاده می‌کنند.

تجهیزات 5G سامسونگ

فناوری سامسونگ به اپراتورهای اجازه می‌دهد تا با بهره‌گرفتن از باندهای مختلف mmWave 5G، سرعت دانلود و آپلود بیشتری تجربه کنند. این شرکت اعلام کرد طی آزمایش خود از هشت مؤلفه‌ی حامل (8CC) استفاده کرده است. به‌عبارت‌دیگر، سامسونگ از تجمع ۸۰۰ مگاهرتز طیف موج‌های میلی‌متری بهره گرفته است.

NBN نیز برای افزایش ۵۰ درصدی دسترسی به شبکه‌ی FWA حدود ۷۵۰ میلیون دلار استرالیا که ۴۸۰ میلیون دلار آن را دولت این کشور تأمین کرده، در این زمینه سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این شرکت از پیشرفت‌های نرم‌افزاری و فناوری سامسونگ برای بهبود شبکه‌های mmWave 5G در استرالیا بهره خواهد گرفت.

سامسونگ می‌گوید که دستاورد جدید این شرکت ثابت می‌کند که mmWave 5G برای مناطق شهری متراکم و پوشش گسترده‌تر شبکه‌ی FWA در مناطق دورافتاده و روستایی مناسب است. این امر شکاف ارتباطی میان شهرها و مناطق روستایی را کاهش می‌دهد. گفتنی است غول فناوری کره‌ای در چند سال گذشته به‌عنوان یکی از برندهای مطرح در فضای تجهیزات شبکه‌های 5G فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *