اخبار

گوگل یک استارتاپ تولید آواتار خرید

به گزارش هلدینگ ICT – هر چند درآمد تبلیغاتی گوگل ضعیف شده و این شرکت را به سمت سخت افزار کشانده اما این امر مانع آن نشده است که مبلغ ۹ رقمی برای یک استارتاپ فعال در زمینه ساخت آواتار هزینه نکند.

منابع آگاه به وب سایت فناوری تِک کرانچ گفتند: این استارتاپ، آلتر (Alter) نام دارد و  به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار توسط گوگل خریداری شده است.گوگل خرید این شرکت را تائید کرد اما به جزئیات بیشتری اشاره نکرد. این توافق دو ماه پیش نهایی شد و ظاهرا هدف آن تقویت تلاشهای این شرکت برای رقابت با تیک‌تاک است. جوناتان اسلیماک، مدیر ارشد عملیاتی سابق آلتر در سپتامبر، در لینکدین اعلام کرد موقعیت شغلی جدیدی را در گوگل آغاز کرده است اما به فروخته شدن این شرکت، مستقیما اشاره نکرده بود.

آلتر در سال ۲۰۲۰ به عنوان فیس‌موجی، متخصص در فروش آواتارها برای پلتفرمهای اجتماعی و بازی، آغاز به فعالیت کرد و با استفاده از هوش مصنوعی، برای ساخت آواتار برای کاربران شبکه اجتماعی و برندها کار می‌کند. توییتر یکی از شرکتهای متعددی بود که سه میلیون دلار حمایت مالی برای این شرکت فراهم کرد.

با توجه به این که هدف رقابت، تیک تاک است، گوگل ممکن است به دنبال آماده کردن پلتفرم “یوتیوب شورتس” (YouTube Shorts) برای آواتارها باشد اما هنوز معلوم نیست آیا گوگل فقط به دنبال رقابت است.
بر اساس گزارش اندروید پلیس، آلتر، هشتمین خریدی است که گوگل از ابتدای امسال تاکنون انجام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *