اخبار

محققان احتمالا از چاپ سه بعدی برای ساخت باتری های حالت جامد استفاده خواهند کرد

به گزارش هلدینگ ICT – محققان می گویند در آینده باتری های حالت حامد با استفاده از چاپگرهای سه بعدی ساخته خواهندد. شد. بدین ترتیب شاهد باتری هایی در شکل های سفارشی خواهیم بود.

در حال حاضر باتری های لیتیوم یونی در همه جا استفاده میشوند. از گوشی های هوشمند تا خودروهای برقی. البته از زمان معرفی اولین نسل آن در سال ۱۹۹۰ تاکنون با مشکل امنیت همراه هستند. به همین دلیل رقابت برای ساخت باتری های حالت جامد برای جایگزینی با باتری لیتیوم یونی زیاد است. زیرا در باتری های حالت جامد، الکترولیت مایع قابل اشتعال با یک ماده جامد که پایداری بیشتری دارد جایگزین میشود. علاوه بر آن ویژگی های دیگری مانند سرعت شارژ بهتر، طول عمر بیشتر و قدرت بالاتر نیز باعث شده تا بسیاری از شرکت ها بدنبال ساخت آن باشند.

یک شرکت فناوری مستقر در کالیفرنیا به نام Sakuu قصد دارد نسل جدیدی از باتری های حالت جامد را با فناوری چاپ سه بعدی ایجاد کند. طبق ادعای این شرکت با کمک فناوری چاپ سه بعدی علاوه بر حفظ ابعاد، لایه های داخلی باتری را افزایش داد.

این روش باعث افزایش ظرفیت باتری ها میشود. علاوه بر آن از لحاظ تئوری ساخت باتری های با ابعاد دلخواه امکانپذیر خواهد بود که می توان با توجه به ابعاد از آنها در دستگاههای دارای فرم فاکتور خاص استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *