اخبار

عملکرد درخشان پردازنده Ryzen 9 7900X در بنچمارک SiSoftware

به گزارش هلدینگ ICT – مدلی از پردازنده‌های سری AMD Ryzen 7000 که در جایگاهی پایین‌تر از مدل 7950X قرار می‌گیرد اما دست‌کمی از پردازنده‌های پرچم‌دار ندارد، در دیتابیس بنچمارک SiSoftware رؤیت شده است. آن‌طور که به نظر می‌رسد، این پردازنده AMD Ryzen 9 7900X است.

پردازنده‌ی Ryzen 9 7900X موفق شده است امتیاز کلی ۲۱۰ را در SiSoftware کسب کند و در جایگاه سوم برترین پردازنده‌های مرکزی این بنچمارک قرار بگیرد.

پردازنده‌ی ای ام دی در آزمون‌های Dhrystone Int و Dhrystone Long توانسته است به‌ترتیب ۸۸۶ میلیارد دستورالعمل‌درثانیه (GIPS) و ۹۱۸ میلیارد دستورالعمل‌درثانیه را ثبت کند. قدرت بخش Whetstone در فرمت دقت یگانه برابربا ۵۱۶ گیگافلاپس و قدرت بخش Whetstone در فرمت دقت دوگانه برابربا ۴۲۸ گیگافلاپس است. Ryzen 9 7900X در تمامی این بخش‌ها عملکرد بهتری نسبت‌ به پردازنده‌ی پرچم‌دار Intel Core i9-12900K دارد.

مقایسه عملکرد پردازنده های اینتل و AMD در بنچمارک SiSoftware

AMD به هنگام رونمایی پردازنده‌های سری رایزن ۷۰۰۰ اعلام کرد مدل 7900X مجهز به ۱۲ هسته و ۲۴ ترد است و به فرکانس بوست ۵٫۶ گیگاهرتز دست پیدا می‌کند. این پردازنده ۷۶ مگابایت کش شامل ۶۴ مگابایت L3 و ۱۲ مگابایت L2 دارد و از توان ۱۷۰ وات استفاده می‌کند.

7900X همچون سایر پردازنده‌های جدید AMD مبتنی‌بر لیتوگرافی پنج نانومتری است و از هسته‌های Zen 4 بهره می‌گیرد. تیم قرمز این پردازنده را با قیمت ۵۴۹ دلار عرضه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *