اخبار

اندروید ۱۳ میزان سلامت باتری گوشی‌ هوشمند شما را نشان خواهد داد

به گزارش هلدینگ ICT – یکی از قابلیت‌های جذابی که اندروید ۱۳ دراختیار دارندگان گوشی‌های هوشمند مجهز به این سیستم‌عامل قرار می‌دهد، امکان مشاهده‌ی میزان سلامت باتری است.

درحال‌حاضر قابلیت اطلاع از وضعیت باتری که در آیفون ارائه می‌شود به‌طور بومی در گوشی‌های اندروید دردسترس نیست و به‌همین دلیل، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گوشی‌های اپل محسوب می‌شود. اکنون گوگل این ویژگی را در نسخه‌ی آزمایشی عمومی اندروید ۱۳ ارائه کرده است.

با اندروید ۱۳، به‌زودی از زمان تعویض باتری گوشی اندرویدی خود مطلع خواهید شد

میشال رحمان در حساب توییتر خود اسکرین‌شاتی از نسخه‌ی عمومی بتا QPR1 اندروید ۱۳ به‌اشتراک گذاشته که جزئیاتی در مورد این به‌روزرسانی ارائه می‌دهد. این آپدیت درواقع یک نسخه‌ی میانی بود و حاوی تغییراتی است که به‌صورت دوره‌ای منتشر می‌شود. اما نکته‌ی جذابی در اسکرین‌شات مذکور وجود دارد که به قابلیت تشخیص سلامت باتری اشاره دارد.

نسخه‌ی آزمایشی عمومی جدید اندروید ۱۳، در بخش تنظیمات گوشی‌های پیکسل، داده‌های مرتبط با سلامت باتری را با یک نشانگر دایره‌ای ارائه می‌دهد. این صفحه، توضیحات نسبتاً واضحی درمورد باتری دستگاه دراختیار کاربر قرار می‌دهد. در تصویر زیر، بررسی وضعیت باتری را مشاهده می‌کنید.

قابلیت سلامت باتری اندروید

مشاهده‌ی سلامت باتری برای افرادی که می‌خواهند از گوشی هوشمند خود برای مدت طولانی‌تری استفاده کنند بسیار کاربردی خواهد بود. این کاربران اکنون می‌توانند وضعیت باتری دستگاه اندرویدی خود را بررسی و درصورت نیاز به تعویض، نسبت به انجام این کار، اقدام کنند. اکنون سؤال این است که قابلیت مذکور فقط برای دارندگان گوشی‌های سری پیکسل ارائه خواهد شد یا در سایر سازندگان گوشی‌های اندرویدی نیز می‌توانند آن را به محصولات خود اضافه کنند. پاسخ به این سؤال تا زمانی‌که اندروید ۱۳ برای بیشتر گوشی‌های هوشمند موجود در بازار منتشر نشود، مشخص نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *