اخبار

رئیس جمهور: اگر زیرساخت‌ها در گذشته کامل شده بود، الان مشکلی در سرعت اینترنت نداشتیم

به گزارش هلدینگ ICT – رئیس جمهور با بیان اینکه زیرساخت‌ها در گذشته باید کامل می‌شد، دلیل سرعت پایین اینترنت را انجام نشدن کارهایی در سنوات گذشته عنوان کرد.

ابراهیم رئیسی در نشست خبری امروز در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران حاضر در این نشست خبری درباره چرایی کندی سرعت اینترنت و گله مردم درباره سرعت پایین گفت: «کارهایی در سنوات گذشته باید انجام می شد که انجام نشده است؛ اگر زیرساخت ها کامل شده بود، الان ما مشکل نداشتیم.»

رئیسی با اشاره به اینکه وضعیت سرعت اینترنت را به طور خاص دنبال می‌کند، گفت: «وزیر ارتباطات را موظف کردم که هر ماه دو گزارش را برای پیشرفت کار در شورای فضای مجازی ارائه کند.»

رئیس جمهور با توضیح درباره اهمیت ومیزان اثرگذاری فیبر نوری در افزایش سرعت اینترنت، گفت: «از ابتدای دولت 1.5 میلیون خانه فیبر نوری را که می تواند سرعت را ده برابر بالا ببرد دسترسی پیدا کردند. وزیر ارتباطات همچنین اعلام کرده تا پایان سال 5 میلیون امکان دسترسی وجود دارد.»

به گفته رئیسی تا پایان دولت نیز 20 میلیون خانواده یا محیط کسب و کار به فیبر نوری دسترسی پیدا خواهند کرد.

رئیس جمهور در ادامه توضیحات خود تاکید کرد که امروز کسب‌وکار و زندگی مردم به فضای سایبر مرتبط است ایجاد سرعت و دسترسی بسیار مهم است.

او اما با انتقاد از وضعیت توسعه زیرساخت‌های اینترنت در دولت‌های قبلی دلیل اصلی سرعت پایین اینترنت را متوجه ادوار قبل دانست و گفت: «کارهایی در سنوات گذشته باید انجام می شد که انجام نشده است؛ اگر زیرساخت ها کامل شده بود، الان ما مشکل نداشتیم.»

به گفته او مشکلاتی که امروز در حوزه اینترنت وجود دارد عدم انجام زیرساخت در دولت‌های قبل است وما باید عقب‌ماندگی در حوزه ارتباطات و مخابرات را جبران کنیم.

رئیسی تاکید کرد رشد این زیرساخت‌ها در همکاری با بخش خصوصی به میزانی انجام شده و تا پایان دوره هم به انجام خواهد رسید.

او درباره وعده دسترسی رایگان به اینترنت نیز گفت: «امکان دسترسی دهک های پایین به اینترنت میسر شده و سه دهک اول دسترسی آنها به اینترنت رایگان شد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *