اخبار

کارگردان‌‌های مطرح سینما با دوربین گلکسی S23 اولترا یک فیلم کوتاه می‌سازند

سامسونگ در رویداد آنپکد از گوشی پرچمدار گلکسی S23 اولترا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی خود رونمایی کرد. در طول این رویداد، غول فناوری با پخش چند تیزر از فیلم‌های کوتاهی که توسط این دستگاه فیلمبرداری شده‌اند و «ریدلی اسکات» (کارگردان فیلم‌هایی مانند Gladiator) و «نا هانگ-جین» (کارگردان فیلم The Wailing) سازندگان آن هستند، قدرت پرچمدار جدید خود را به نمایش گذاشت.

اسکات در طول یک پیام از پیش ضبط شده در رویداد آنپکد درباره فیلمبرداری یک فیلم با گوشی گفت:

«فکر کردم که این یک چالش بزرگ است، یک چالش بسیار جالب. نکته ترسناک اینکه این شیء کوچک قرار است جای همه دوربین‌های بزرگ را بگیرد.»

فیلم کوتاه ریدلی اسکات با گلکسی S23 اولترا

ریدلی اسکات

کارنامه سینمایی اسکات شامل فیلم‌های معروف و مهمی از جمله Alien، Gladiator و Blade Runner می‌شود و اکنون این فیلم کوتاه که Behold نام دارد و با گلکسی S23 اولترا فیلمبرداری شده نیز به آن اضافه می‌شود.

این فیلم کوتاه هنوز منتشر نشده است، اما اسکات توضیح می‌دهد که داستان آن در مورد مردی است که از محیط تحمیلی خود فرار می‌کند تا با اسبی که با او دوست شده، آرامش خاطر پیدا کند. همچنین ظاهراً این فیلم کوتاه فقط با یک گوشی فیلمبرداری نشده، زیرا تصاویر پشت صحنه‌ای که از آن منتشر شده، نشان می‌دهد که تیم سازنده از چند گیمبال و سه‌پایه ثابت فیلمبرداری، برای بهبود کیفیت تولید آن استفاده کرده‌اند.

کارگردان هالیوود

فیلم کوتاه هانگ-جین که Faith نام دارد نیز هنوز اکران نشده و به بررسی این موضوع می‌پردازد که ارزش‌ها و باورهای افراد چگونه با یکدیگر متفاوت است.

ایده سامسونگ به خوبی ثابت می‌کند که گوشی‌های سری گلکسی S23 برای ساخت فیلم هم ایده‌آل هستند. البته در گذشته نیز فیلم‌های Tangerine (محصول سال ۲۰۱۵) و Unsane (محصول سال ۲۰۱۸) نیز با گوشی فیلمبرداری شده بودند و مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفتند. اپل هم در گذشته این کار را انجام داده و «استیون اسپیلبرگ» کارگردان مطرح جهان نیز در سال میلادی گذشته با گوشی‌های آیفون یک موزیک ویدیو ساخته بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *