اخبار

مدیرعامل ایرانسل: بیش از ۱۰میلیارد دلار برای توسعه زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم

مدیرعامل ایرانسل رقم کل سرمایه‌گذاری‌های این اپراتور برای توسعه زیرساخت‌ها را بیش از ۱۰ میلیارد دلار عنوان کرد. بنابر اعلام عباسی آرند، ایرانسل در حال حاضر ۶۲ میلیون مشترک فعال و ۴۳ میلیون مشترک دیتا دارد.

مراسم افتتاح پروژه‌های ایرانسل به مناسبت دهه فجر صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات و مدیرعامل ایرانسل برگزار شد. «بیژن عباسی آرند» در این رویداد ارزش سرمایه‌گذاری روی پروژه‌هایی که امروز افتتاح می‌شوند را در حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد. رقم کل سرمایه‌گذاری‌های ایرانسل تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد دلار عنوان شد.

به طور کلی مواردی چون افتتاح ۳۴۴ سایت ارتباطی و ۹۸ سایت جدید ثابت، رونمایی از نسخه جدید اپلیکیشن ایرانسل من، بهره برداری از مرکز سوئیچ شمال شرق در مشهد، بهره برداری از فاز نسخه پروژه توسعه خطوط فیبرنوری، تکمیل فاز اول پروژه فراگیر نسل پنج، بهره برداری از فاز جدید توسعه پروژه USO و پوشش ۳۵۳ روستا بخش‌های مهم این پروژه‌ها هستند.

مدیرعامل ایرانسل با اشاره به ۶۲ میلیون مشترک فعال و ۴۳ میلیون مشترک دیتا ایرانسل گفت: «۱۶۳۵۸ سایت نسل چهارم در ایران وجود دارد که ۸۲ درصد پوشش جمعیت ایران را شامل می‌شود. در نسل چهارم ثابت نیز ۱۶۰ شهر تخت پوشش ایرانسل هستند و بیش از ۷۶۰ هزار مشترک در این حوزه داریم.‌»

عباسی آرند افتتاح مرکز سوئیچ و مرکز داده ایرانسل در مشهد را یکی دیگر از برنامه‌های این رویداد عنوان کرد: «بیش از ۳هزار رک ظرفیت مرکز داده و سوییچ ایرانسل است که بخشی از زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را تشکیل می‌دهد. در فازهای بعدی نیز به سراغ شهرهای بابل، همدان و بندرعباس خواهیم رفت.»

مدیرعامل ایرانسل همچنین از رشد جدی مصرف ترافیک داخلی خبر داد و گفت آنها از پس این افزایش تقاضا برآمده‌اند و در هیچ کدام از مراکزشان به مرحله اشباع نرسیدند.

سرمایه‌گذاری ایرانسل ظرفیت ترافیک

به گفته وی در حال حاضر ظرفیت ترافیک بین‌الملل ایرانسل در حدود ۳هزار گیگابیت بر ثانیه و ظرفیت ترافیک داخلی نیز ۲۸۰۰گیگابیت بر ثانیه است. مجموع این ظرفیت ترافیک در سال آتی قرار است به بیش از ۶۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه برسد.

روزانه ۳۰۰هزار نفر از ۵G ایرانسل استفاده می‌کنند

مدیرعامل ایرانسل در ادامه با بیان اینکه امروز چهارصدمین سایت ۵G این اپراتور در کرمانشاه افتتاح خواهد شد اعلام کرد فاز اول توسعه نسل پنجم شبکه ایرانسل امروز به پایان می‌رسد. بیشترین سایت‌های ۵G این اپراتور نیز در تهران، خوزستان و فارس است.

تعداد سایت های 5G ایرانسل

بنابر آمارهای اعلام شده از سوی ایرانسل، ۴.۷ میلیون مشترک امکان دریافت ۵G را در شبکه دارند. به طور کلی نیز روزانه ۳۰۰ هزار نفر از نسل پنجم ایرانسل استفاده می‌کنند.

عباسی آرند تکمیل زیرساخت شبکه فیبر نوری در برخی از شهرها را از دیگر پروژه‌های ایرانسل عنوان کرد و گفت تاکنون بیش از ۲هزار کیلومتر فیبر نوری در بیش از ۳۶ شهر راه‌اندازی کرده است: «این زیرساخت به کمک پروژه FTTH خواهد آمد تا پروژه دولت در زمینه توسعه پوشش فیبرنوری تسریع شود.»

به گفته وی در بحث توسعه روستایی نیز ایرانسل تلاش‌های متعددی کرده است و در حال حاضر ۱۴ میلیون نفر در روستاها، تحت پوشش شبکه نسل چهارم هستند.

مدیرعامل ایرانسل در پایان ابراز امیدواری کرد خدمات آنها در توسعه زیرساخت کشور به کام مردم شیرین آید و بتوانند سرویس با کیفیت به مردم تقدیم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *