اخبار

جدیدترین گزارش Speedtest: کاهش سرعت و رتبه اینترنت موبایل در ایران

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه دسامبر ۲۰۲۲، سرعت اینترنت موبایل در ایران کاهش پیدا کرده است.

در گزارش اسپیدتست برای ماه دسامبر، میانگین جهانی سرعت اینترنت موبایل و ثابت در سطح جهان افزایش پیدا کرده. سرعت اینترنت ثابت از ۷۴.۵۴ مگابیت بر ثانیه در گزارش قبلی، به ۷۵.۱۸ مگابیت بر ثانیه رسیده است. سرعت اینترنت موبایل هم از ۳۳.۹۷ مگابیت بر ثانیه، به ۳۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان دسامبر ۲۰۲۲

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

در ماه دسامبر، سرعت اینترنت موبایل در کشورمان کاهش پیدا کرده، در حالی که سرعت اینترنت ثابت افزایش کمی را تجربه کرده است. بنابراین با کاهش رتبه در بخش اینترنت موبایل و افزایش رتبه در بخش اینترنت ثابت روبه‌رو هستیم، اما تفاوت تقریباً قابل‌توجهی بین این تغییر رتبه‌ها وجود دارد.

طبق این گزارش، سرعت اینترنت موبایل در کشورمان از ۴۰.۹۷ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۳۹.۳۲ مگابیت بر ثانیه کاهش یافته که کاهش ۷ پله‌ای رتبه کشورمان در جدول را در پی داشته است. حالا ایران در رتبه ۵۵ام جدول قرار دارد.

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران دسامبر ۲۰۲۲

در مقابل سرعت اینترنت موبایل، سرعت اینترنت ثابت افزایش کمی را تجربه کرده و از ۱۱.۵۹ مگابیت بر ثانیه، به ۱۱.۶۶ مگابیت بر ثانیه رسیده است. این افزایش سرعت منجر شده که رتبه کشورمان در جدول یک رتبه صعود کند و به رتبه ۱۴۴ام در جهان برسد.

در سطح جهان، سنگاپور بالاترین سرعت اینترنت ثابت را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و شهروندان این کشور به سرعت ۲۲۵.۷۱ مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند. در رتبه دوم چین با میانگین سرعت ۲۲۳.۴۹ مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در رتبه‌های بعدی شیلی، امارات متحده عربی و هنگ‌کنگ به چشم می‌خورند.

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان دسامبر ۲۰۲۲

در بخش اینترنت موبایل، قطر با میانگین سرعت ۱۶۹.۵۱ مگابیت بر ثانیه، در رتبه اول قرار گرفته است. در رتبه‌های بعدی به ترتیب امارات متحده عربی با سرعت ۱۵۳.۰۹ و نروژ با سرعت ۱۲۸.۱۴ مگابیت بر ثانیه قرار گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *