اخبار

مدیر بخش ویندوز مایکروسافت: هوش مصنوعی انجام کارها در ویندوز را دگرگون خواهد کرد

به گزارش هلدینگ ICT «پانوس پانای»، مدیر بخش ویندوز مایکروسافت با حضور در نمایشگاه CES 2023 درباره آینده هوش مصنوعی ویندوز صحبت کرد. او در کنفرانس مطبوعاتی خود به حضار گفت: «هوش مصنوعی به معنای واقعی کلمه نحوه انجام تمام کارهای در ویندوز را بازسازی خواهد کرد.»

متأسفانه پانای به جزئیات زیادی در مورد نحوه استفاده ویندوز از قابلیت‌های هوش مصنوعی اشاره نکرد. بااین‌حال او برای ادعای خود این مثال را مطرح کرد که وب‌کم رایانه شخصی می‌تواند پس‌زمینه را تار کند، تماس چشمی را تشخیص دهد و به‌طور خودکار در طول کنفرانس ویدیویی، فرد را داخل یک قاب قرار دهد. همچنین به گفته او، تمام این عملکردها باتری بسیار کمی مصرف می‌کنند.

پانوس پانای

AMD امروز پردازنده‌های لپ‌تاپ Ryzen 7000 را معرفی کرد که از آنها به عنوان اولین تراشه‌های x86 یادشده که دارای موتور اختصاصی هوش مصنوعی هستند. تراشه‌ای که طبق ادعای سازنده آن، ۲۰ درصد سریع‌تر از تراشه موجود در مک بوک پرو M1 پرو اپل است.

تصور این موضوع که مایکروسافت برنامه‌های بزرگی برای استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی در ویندوز دارد، بسیار هیجان‌انگیز است؛ به‌خصوص به این دلیل که تراشه‌های موبایل AMD تنها تراشه‌های x86 با موتورهای هوش مصنوعی داخلی نخواهند بود. اینتل نیز قصد دارد در تراشه‌های Meteor Lake خود از آنها استفاده کند؛ پردازنده‌هایی که قرار است اواخر سال جاری میلادی عرضه شوند.

تاکنون مایکروسافت از پردازش‌های هوش مصنوعی روی یک تراشه ARM در Windows Studio Effect استفاده کرده است که در تماس‌ها باعث حذف نویز پس‌زمینه می‌شد. اکنون می‌توان به نوعی انتظار داشت که انجام چنین کارهایی در آینده، برای لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های ویندوزی نیز در دسترس قرار بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *