اخبار

اگزینوس ۲۳۰۰ سامسونگ در راه است، اما نه به عنوان یک تراشه پرچمدار

به گزارش هلدینگ ICT – چندین سال است که کاربران از عملکرد پایین‌تر تراشه‌های اگزینوس نسبت به اسنپدراگون شکایت می‌کنند و اگرچه چیپ‌های اگزینوس در سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته‌اند، اما همچنان نسبت به رقبای خود ضعیف‌تر عمل می‌کنند.

ظاهرا همین موضوع باعث شده تا سامسونگ حداقل برای مدت زمان کوتاهی تراشه‌های اگزینوس را از پرچمدارهایش کنار بگذارد و به استفاده تمام و کمال از چیپست‌های اسنپدراگون روی بیاورد. اما چه بلایی سر اگزینوس ۲۳۰۰ می‌آید؟ تراشه‌ای که طبق شایعات برای سری گلکسی S23 در حال توسعه بوده است.

اگزینوس ۲۳۰۰ به گوشی‌های بالارده و میان‌رده می‌آید

گزارش جدیدی که از سوی رسانه کره‌ای The Elec منتشر شده، این ادعا را مطرح کرده که اگزینوس ۲۳۰۰ از برنامه‌های سامسونگ کنار نمی‌رود، اما کارکرد آن تغییر می‌کند. در حالی که گزارش‌های اولیه از توسعه آن به عنوان یک چیپ پرچمدار حکایت داشتند، حالا ظاهرا سامسونگ می‌خواهد آن را در گوشی‌های بالارده و میان‌رده مورد استفاده قرار دهد.

یکی از دلایل این موضوع مربوط به لیتوگرافی این چیپ می‌شود. در حالی که اسنپدراگون ۸ نسل ۲، تراشه مورد استفاده در سری گلکسی S23 با لیتوگرافی ۴ نانومتری تولید می‌شود، سامسونگ می‌خواهد برای اگزینوس ۲۳۰۰ از معماری ۵ نانومتری استفاده کند تا در هزینه‌های تولید صرفه‌جویی شود.

تراشه اگزینوس 2300 سامسونگ

گزارش اخیر می‌گوید که سامسونگ یک استراتژی دوگانه را برای این تراشه در پیش گرفته بود و به دنبال تولید انبوه آن با لیتوگرافی‌‌های ۴ و ۵ نانومتری بود. اما در نهایت ظاهرا تصمیم به استفاده از معماری ۵ نانومتری گرفته و لیتوگرافی پیشرفته‌تر را برای تراشه‌های آینده مورد استفاده قرار می‌دهد.

در حال حاضر بطور دقیق نمی‌دانیم سامسونگ چه برنامه‌ای برای اگزینوس ۲۳۰۰ دارد، اما اگر خواهان استفاده از آن در گوشی‌های بالارده و میان‌رده‌اش باشد، شاید گلکسی A74 یا گلکسی S23 FE به آن مجهز شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *