اخبار

سامسونگ احتمالا در نهایت در برخی مدل‌های گلکسی S23 از اگزینوس ۲۳۰۰ استفاده می‌کند

به گزارش هلدینگ ICT – مدیرعامل کوالکام اخیرا به این نکته اشاره کرده بود که این شرکت با سامسونگ وارد همکاری شده تا تمامی مدل‌های سری گلکسی S23 به پیشرفته‌ترین تراشه‌های کوالکام مجهز شوند. با این وجود گزارش تازه‌ای عنوان کرده که تراشه اگزینوس ۲۳۰۰ نیز احتمالا در سری مذکور استفاده خواهد شد.

گفتنی است که امسال حدود ۷۰ درصد از تمامی مدل‌های گلکسی S22 با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۱ روانه بازار شدند و ۳۰ درصد باقی مانده نیز با تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ عرضه شدند.

گزارش تازه از تراشه سامسونگ در گلکسی S23

با در نظر گرفتن این آمار، اگر گزارش مربوط به توسعه تراشه اگزینوس ۲۳۰۰ صحت داشته باشند، به علل متعددی عرضه مدل‌های گلکسی S23 دارای تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ نسبت به نسل قبلی بسیار بیشتر از مدل‌های دارای تراشه اگزینوس ۲۳۰۰ خواهد بود.

اطلاعات احتمالی از تراشه‌های گلکسی S23

یکی از دلایل موجود برای استفاده بیشتر از تراشه‌های کوالکام نسبت به تراشه‌های داخلی اگزینوس توسط سامسونگ این است که معماری ۴ نانومتری TSMC برای اسنپدراگون ۸ نسل ۲  پیشرفته‌تر از فرایند ۴ نانومتری سامسونگ است.

شکست خوردن تراشه A15 از اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ در تست بازی، خود اثباتی بر این ادعاست که فرایند ۴ نانومتری TSMC از برتری بیشتری برخوردار است و این برتری در حالی است که نسخه غیر پلاس این تراشه از مشکلاتی مانند داغ شدن بیش از حد و عدم پایداری رنج می‌برد.

گزارش تازه از تراشه سامسونگ در گلکسی S23

با این وجود نکته جالب گزارش مورد بحث در خصوص تراشه احتمالی اگزینوس ۲۳۰۰ این است که ما هم اکنون عملا در حال ورود به سه ماهه آخر از سال جاری میلادی هستیم اما تاکنون هیچ خبر، اطلاعات یا مشخصات ملموسی از تراشه اگزینوس مذکور منتشر نشده است.

در پایان باید گفت این سکوت خبری در خصوص اگزینوس ۲۳۰۰ می‌تواند نشانه دو چیز باشد؛ یا سامسونگ در خصوص حفظ اسرار محصولات در حال توسعه‌اش مهارت پیدا کرده و یا اینکه تراشه اگزینوس ۲۳۰۰ وجود خارجی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *