اخبار

گوگل با ارائه یک پیش نمایش، از افزودن ایموجی‌های جدید در آذر ماه خبر داد

به گزارش هلدینگ  ICT – گوگل با انتشار اطلاعیه‌ای از اضافه شدن ایموجی‌های جدید استاندارد یونیکد ۱۵ در ماه دسامبر به مجموعه خود خبر داد. پیش‌نمایشی از ایموجی‌‌های جدید برای اندرویدی‌ها، پیش از عرضه در آذر ماه به اشتراک گذاشته است.

ایموجی‌ها به یکی از روش‌های اصلی برقراری ارتباط بین کاربران تبدیل شده است. گوگل نیز به این موضوع توجه نشان داده و در اطلاعیه خود از اضافه شدن ایموجی‌های یونیکد ۱۵، گیف‌های جدید و برخی موارد دیگر اطلاع‌رسانی کرده است.

در پست منتشر شده در وبلاگ توسعه‌دهندگان گوگل یا Google Developers، «جنیفر دانیل»، مدیر خلاق بخش ایموجی‌های گوگل از چندین بروزرسانی در ارتباط با ایموجی‌ها اشاره کرده است.

ایموجی‌های جدید گوگل استاندارد یونیکد ۱۵

به نظر می‌رسد قرار است ایموجی‌های جدید یونیکد ۱۵ به مجموعه ایموجی‌های گوگل اضافه شود. برخی از این ایموجی‌ها شامل بال، دست چپ و راست، صورت لرزان، زنجبیل، الاغ، گوزن، غاز، چتر دریایی، نخود فرنگی و قلب با رنگ‌های جدید است که در استاندارد یونیکد ۱۵ اضافه شده‌اند.

گوگل در پست وبلاگ خود، برخی طرح‌های جدید از ۲۱ ایموجی را منتشر کرده است. این شرکت اعلام کرده است که ایموجی‌های جدید یونیکد ۱۵ طی هفته‌های آینده به AOSP اضافه می‌شوند و با به‌روزرسانی در ماه دسامبر در دسترس اندرویدی‌ها قرار خواهد گرفت. احتمالا کاربران گوشی‌های پیکسل جزو اولین کاربرانی باشند که این بروزرسانی را دریافت می‌کنند.

گوگل همچنین برای اولین بار مجموعه‌ای از ایموجی‌های متحرک را برای کاربران اندروید منتشر خواهد کرد که تعداد آنها به حدود ۲۰۰ ایموجی می‌رسد. البته برخی از این ایموجی‌های متحرک قبلا در گوگل مسیج استفاده می‌شود.

در نهایت، گوگل کروم همچنین پشتیبانی از ایموجی‌ها را اضافه می‌کند و کاربرانی که آخرین نسخه گوگل کروم را استفاده کنند می‌توانند این ایموجی‌های جدید را در اختیار داشته باشند.

باید دید کاربران چقدر از مجموعه جدید استقبال خواهند کرد و در نهایت چه زمانی گوگل این مجموعه جدید را برای تمامی کاربران اندرویدی منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *