اخبار

پایداری شبکه همراه اول و ایرانسل در مناطق زلزله زده خراسان جنوبی

به گزارش هلدینگ ICT – ایرانسل و همراه اول با اعلام اینکه شبکه این دو اپراتور کاملاً پایدار و در حال خدمت‌رسانی به مشترکان است، از نبود اختلال در جریان ارتباطی در منطقه زلزله زده خبر دادند.

همراه اول نیز با توضیح درباره این زلزله اعلام کرد: «در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای با شدت ۵.۱ ریشتر در ساعت ۴ و ۷ دقیقه بامداد امروز سه‌شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، در حوالی عشق‌آباد در استان خراسان جنوبی، آسیبی به شبکه اپراتور اول تلفن‌همراه کشور وارد نشده و هم‌اکنون بدون هیچ‌گونه قطعی و به شکل نرمال در حال سرویس‌دهی به تمامی مشترکان خود در این استان است.»

از سویی دیگر ایرانسل نیز با تاکید بر اینکه شبکه را به صورت ۱۰۰ درصدی پایش و رصد می‌کند، اعلام کرد: «این اپراتور با رصد ۱۰۰ درصدی شبکه به صورت ۲۴ ساعته، همواره در حالت آماده‌باش قرار دارد تا در صورت بروز و مشاهده کوچک‌ترین اختلال، آن را برطرف کرده و بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را به مشترکان خود ارائه دهد.»

شبکه پایدار همراه اول و ایرانسل

همچنین ایرانسل اعلام کرده، از ابتدای راه‌اندازی شبکه خود، طرح پایداریِ شبکه در شرایط بحران را اجرا کرده تا در مواقع بروز حوادثی مانند بلایای طبیعی، اختلال در تجربه مشترکان به حداقل ممکن برسد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، دقایقی پس از وقوع زلزله که در عمق ۸ کیلومتری زمین گزارش شده است، کارشناسان فنی همراه اول نیز ضمن بررسی وضعیت شبکه این اپراتور در مناطق زلزله‌زده از سرویس‌دهی مناسب شبکه اطمینان حاصل کردند.

دو اپراتور همراه اول و ایرانسل همچنین بر این موضوع تاکید کرند که با توجه به شبکه گسترده خود در کشور، آمادگی دارند تا درصورت درخواست اپراتورهای دیگر از طریق رومینگ ملی، میزبان مشترکان آن‌ها نیز باشند.

امروز سه‌شنبه، ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، در ساعت‌ ۴ و ۷ دقیقه بامداد، زمین‌لرزه‌‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق‌ ۸ کیلومتری زمین، در حوالی «عشق آباد» در استان‌‌ خراسان جنوبی، به وقوع پیوست. محل این زلزله در ۲۵ کیلومتری عشق آباد یزد در استان یزد و ۶۹ کیلومتری طبس در استان خراسان جنوبی، واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *