اخبار

برخلاف انتظار، احتمالاً پیکربندی رم و حافظه داخلی سری گلکسی S23 تغییر نمی‌کند

درحالی‌که شایعه‌ای در گذشته گفته بود که سامسونگ برای نسل بعدی پرچمدارهایش نسخه ۱۲۸ گیگابایتی را کنار می‌گذارد، شایعه‌ای جدید می‌گوید که این نسخه به‌طور کامل از سبد محصولات سامسونگ حذف نمی‌شود، بلکه کاربران در کشورهای کمی به نسخه ۱۲۸ گیگابایتی سری گلکسی S23 دسترسی پیدا می‌کنند.

میزان رم و حافظه داخلی سری گلکسی S23

طبق توییتی که از سوی منبعی به نام Ahmed Qwaider منتشر شده است، گلکسی S23 و S23 پلاس از نظر رم و حافظه داخلی در دو نسخه زیر روانه بازار می‌شوند:

  • ۸ گیگابایت رم + ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی
  • ۸ گیگابایت رم + ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی

گلکسی S23 اولترا از نظر رم و حافظه داخلی در چهار پیکربندی زیر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد:

  • ۸ گیگابایت رم + ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی
  • ۱۲ گیگابایت رم + ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی
  • ۱۲ گیگابایت رم + ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی
  • ۱۲ گیگابایت رم + ۱ ترابایت حافظه داخلی
سری گلکسی S23

درحالت‌کلی طبق ادعای این منبع، گلکسی S23 و S23 پلاس بیشتر در نسخه مجهز به ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی عرضه می‌شود و نسخه اصلی گلکسی S23 اولترا هم دارای ۱۲ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی خواهد بود.

با وجود چنین موضوعی، سامسونگ به‌طور کامل با نسخه ۱۲۸ گیگابایتی خداحافظی نمی‌کند. ظاهراً نسخه ۱۲۸ گیگابایتی گلکسی S23 و S23 پلاس در برخی بازارها عرضه می‌شود. بااین‌حال کاربران در اکثر کشورها به نسخه ۲۵۶ گیگابایتی به‌عنوان نسخه پایه دسترسی پیدا می‌کنند.

اگرچه شاید پیکربندی رم و حافظه داخلی سری گلکسی S23 نسبت به نسل قبلی‌اش تغییری نکند، اما سامسونگ سرعت هردوی آن‌ها را افزایش می‌دهد. پرچمدارهای جدید کره‌ای‌ها به رم LPDDR5X مجهز می‌شوند که ۵۰ درصد از رم سری گلکسی S22 سریع‌تر است.

علاوه‌براین، سامسونگ برای گوشی‌های خانواده گلکسی S23 از حافظه داخلی UFS 4.0 با سرعت خواندن و نوشتن متوالی ۴۲۰۰ و ۲۸۰۰ مگابیت بر ثانیه استفاده می‌کند که دوبرابر سرعت در نسل کنونی است. سری گلکسی S23 در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه معرفی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *