اخبار

تمام مدل‌های آیفون ۱۵ اپل به مودم ۵G کوالکام مجهز خواهند شد

به گزارش هلدینگ ICT – کوالکام در جلسه اعلام درآمد سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ خود گفت که اپل در گوشی‌های آیفون ۱۵ که سال ۲۰۲۳ عرضه خواهند شد، بار دیگر از مودم‌های این شرکت استفاده خواهد کرد. بنابراین می‌توان گفت که مودم ۵G اپل دیرتر از موعد برنامه‌ریزی شده، عرضه خواهد شد.

Nikkei در سال ۲۰۲۱ گزارش داد که اپل قصد دارد با همکاری شرکت صنایع نیم‌رسانای تایوان (TSMC) در سال ۲۰۲۳ مودم ۵G خود را معرفی کند و کوالکام نیز قبلا گفته بود که تنها ۲۰ درصد از سفارشات مودم آیفون‌های ۲۰۲۳ را به خود اختصاص می‌دهد. با این حال، در جلسه اخیر این شرکت، «آکاش پالخیوالا»، مدیر مالی کوالکام گفت که آن‌ها اکنون انتظار دارند «اکثریت سهم مودم‌های ۵G آیفون‌های سال ۲۰۲۳ را در اختیار داشته باشند.»

پس از موفقیت بسیاری از تراشه‌های سفارشی ا‌پل برای دستگاه‌هایی مانند آیفون، مک و ا‌پل واچ، جای تعجبی وجود ندارد که این شرکت بخواهد نسخه اختصاصی خود از یکی از مهم‌ترین قطعات یک گوشی یعنی مودم ۵G را توسعه دهد.

آیفون 15

اما تلاش‌های اپل ظاهرا با مشکلاتی روبرو شده است. «مینگ-چی کو»، چند ماه قبل به این موضوع اشاره کرده بود و گفت که کوالکام پس از اینکه توسعه تراشه مودم اختصاصی اپل «ممکن است شکست خورده باشد»، تامین کننده انحصاری تراشه‌های ۵G برای آیفون‌های ۲۰۲۳ خواهد بود. «مارک گورمن»، خبرنگار بلومبرگ نیز گفت که نمونه‌های اولیه مودم اپل «در طول یک سال گذشته یا بیشتر» بیش از اندازه داغ شده‌اند.

احتمال عرضه مودم ۵G اپل در سال ۲۰۲۵

در نهایت، پالخیوالا در جلسه روز چهارشنبه کوالکام پیش‌بینی کرد که این شرکت در سال مالی ۲۰۲۵، کمترین سهم از درآمد محصولات اپل را خواهد داشت که این موضوع می‌تواند نشان دهد، مودم ۵G اپل در سال ۲۰۲۵ مورد استفاده قرار خواهند گرفت. با این وجود، سری آیفون ۱۶ که احتمالا در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد نیز دارای تراشه‌های ساخته شده توسط کوالکام خواهد بود.

طبق ویدیو کالبدشکافی آیفون ۱۴ پرو مکس، این دستگاه از مودم اسنپدراگون X65 5G بهره می‌برد، بنابراین می‌توان انتظار داشت که گوشی‌های سری آیفون ۱۵ دارای مودم‌های اسنپدراگون X70 باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *